Na Benefici pro denní stacionář Mateřídouška, která proběhne 18. března v Chodově, vystoupí mimo jiné i kapela Cutterred Flesh. Na naše otázky odpovídal za kapelu basák Zdeněk Hnízdil.

Jak jste se dali jako kapela dohromady a jaké byly vaše začátky?
Skupinu dal dohromady kytarista Vitalij a nyní už bývalý basák Roman v roce 2001. Od vzniku kapely byl jasně daný směr ubírání se, a tím byl brutal death metal. Na podzim roku 2002 nahrávají kluci pod hlavičkou Cutterred Flesh ve zkušebně své první demo nazvané „1.DEMOlition“, které obsahuje osm skladeb. Toto demo je nahráno s automatickým bubeníkem a po jeho vydání následuje na jaře roku 2002 také vůbec první koncert.
Postupně pak do kapely přišli bubeník Míra a zpěvák Standa z kapely Perversist a nastal zlom v dosavadní tvorbě, která nyní mohla začít být techničtější.
Následně přišly desky „Torture Is Medicine“, vinylový split se Smashed Face a Cause The Apocalypse“. Po druhém zmíněném albu odešel z Cutterred Flesh basák Roman a počet členů se rozrostl na pět. Do řad této formace přibyl další kytarista David a basy jsem se ujal já, Zdeněk.
Vliv nových členů se opět podepsal na tvorbě a v této sestavě vyšla zatím naše poslední deska „Dying In Pieces“, která více koketuje s alternativní formou brutal death metalu.
Loni pak kapelu opustil zpěvák Standa a Cutterred Flesh opět fungují ve čtyřech s Vitalijem u mikrofonu a s kytarou kolem krku.
Nyní jsme za polovinou tvorby materiálu pro čtvrté plnohodnotné album. To snad spatří světlo světa ještě letos.

Na scéně se pohybujete už 15 let. Máte nějaké rady, které byste dali nováčkům?
Na to je těžké odpovědět. Snad jen vytrvat, snažit se a s rostoucím úspěchem zůstat nohama na zemi. A nebýt líný být iniciativní – snažit se domlouvat koncerty, výměnné akce, propagovat se atd. a nečekat, až vše spadne do klína. To se nestává tak často, jak si mnozí myslí.

Co vás vedlo k pevnému rozhodnutí, že budete hrát zrovna brutal death metal? Čím se inspirujete?
Hudební vzory z mládí. U kluků to byli hlavně Mortician a Cannibal Corpse.

Jaké to bylo předskakovat například Septicflesh a podobným velkým zahraničním jménům?
Za ty roky už se naskytlo poměrně dost příležitostí být na jednom pódiu s velkými jmény jako Lock Up, zmíněnými Septicflesh, Katalepsy, Master, Kraanium, Wasteform a dalšími a vždy to bylo super. Nevybavuji si, že by někdo měl nějaké manýry a vždy se vše neslo v přátelské atmosféře. Samo sebou tato jména zaplnila klub/festival a to bylo přínosné i pro nás. 🙂

Již máte odehranou pěknou řádku koncertů, máte nějaký zážitek, na který nikdy nezapomenete?
Těch by bylo. Občas jsme pěkní kaskadéři a vyjedeme hrát bez GPS nebo mapy. To pak přináší, dnes už humorné, historky. 🙂  Jednou jsme třeba zabloudili v lesích na Plzeňsku v okolí Kralovic, kde nám došla nafta. Auto jsme dotlačili k nejbližší benzínce, která otevírala až v sedm ráno. Naštěstí byl nedaleko nonstop, tak jsme našli útočiště. Dnes se tomu už smějeme, ale v tu noc nám to veselé nepřišlo. 🙂 Hlavně jsme všichni vyjeli v tričkách, jelikož už byly teplé dny, ale zrovna tu noc docela přituhlo. Auto jsme museli tlačit do kopce a tak podobně. Prostě když už, tak už. 🙂

Během vaší existence došlo k pár personálním změnám, jak jste spokojeni s nynější sestavou?
Řekl bych, že sestava je nyní nejsilnější, co kdy byla.

Co plánujete do budoucna?
Dokončit novou desku a pak se uvidí. Určitě koncertovat, po vydání novinky třeba vyjet i na nějaké turné, možná přijde videoklip, možná nový merch. Momentálně záleží vše na tom, jak a kdy se povede čtvrté album.

Na kontě máte již tři dlouhohrající alba, nepletu-li se. Jaké nahrávka je vaše nejoblíbenější?
Mám-li hovořit za sebe, tak určitě „Dying In Pieces“, jelikož jsem ji nahrával a autorsky se na ní podílel. 🙂 S největším ohlasem se pak setkalo album „Cause The Apocalypse“.

Máte i zkušenosti s hraním v zahraničí? Pokud ano, měli jste stejný ohlas i od zahraničních posluchačů a kde se vám hrálo nejlépe?
S Cutterred Flesh jsme již několikrát vystupovali v Německu, na Slovensku nebo i ve Švýcarsku. Všude byly kladné ohlasy a bezvadní lidé.
Nejvíce se nám pak líbilo ve švýcarském městě Zug. Koncert tady byl super a ještě jsme druhý den měli čas na obhlídku města a jezera, u kterého leží. Byly nějaký pivka a jointíky na nábřeží a do toho se v celém městě konal multižánrový festival v ulicích s hudbou, divadlem, výstavami atd. Prostě pestrý víkend a ještě jsme si koupili pravé švýcarské nožíky. 🙂

Děkuji mnohokrát za váš čas. Tento rozhovor vzniká k příležitosti benefiční akce pro Mateřídoušku v Chodově, která proběhne 18. března. Kde mimo jiné fanoušci uslyší i vás. Jak zní vaše pozvánka pro naše čtenáře?
Pokud budete někde poblíž, neváhejte dorazit a podpořit tuto akci. Vybrané prostředky každoročně přispívají na nákup vybavení pro klienty stacionáře Mateřídouška.
A pokud jste někde z daleka, koukejte dovalit taky 🙂

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x