Dalším vyzpovídaným hudebníkem se na Made of Metal stal kytarista a zpěvák italských Fleshgod Apocalypse Thomasso Riccardini. Mluvilo se o nové desce, víně a došlo i na fraky.

Death metal jako takový má plno obměn a spojení symfonických nástrojů není úplně nové. Dá se však považovat stále za originální, minimalně se spojením nějakého neotřelého tématu, čímž vznikne rozhodně zajimavý počin. Byl to záměr, nebo to přišlo až později?
No, je to někde uprostřed, protože my jsme začali s mixováním klasické hudby s deathmetalovou. Ale to, co děláme, vznikalo v průběhu času. Uvědomili jsme si, že bychom k té směsi mohli přidat více, začali jsme naši hudbu míchat s klasikou, s orchestrem a jsme tam, kde jsme teď. Trochu to trvalo, než jsme mohli definovat náš styl, ale nyní je to součástí naší hudby. Orchestr, piáno – to teď reprezentuje Fleshgod Apocalypse.

Celá vaše tvorba nebo alespoň větší část se zabývá bohatými mytologickými tématy a pověstmi. A jako Italové máte k těmto tématům hodně blízko. Co latina, je mrtvá?
Ano, my jsme všichni studovali latinu ve škole. Proto máme blízko k tomuto jazyku, je to náš původ… Kromě tohoto jazyka jsme také studovali literaturu a historii Říma a Řecka, protože to je to, čím jsme začali. Když jste dítětem, tak rozumíte trochu tomu, co se učíte a raději třeba bruslíte, pak si ale uvědomíte spoustu věcí, které máte ve své mysli, že kultura opravdu pochází z mrtvé minulosti a stává se pro vás zajímavou, když dospějete… To je důvodem, proč jsme se obrátili do minulosti a proč ji promítáme do naší hudby. Chceme vyzdvihnout některé příběhy historie, protože i dnes se řeší spousta podobných věcí. Lidé tenkrát byli stejní ve své podstatě jako lidé dnes a pro nás je to zdroj inspirace.

Na vašem webu jsem zaregistroval, že prodávate i víno Minotaur a Aridne. Jedná se o víno z vaší produkce?
Ne, máme své vlastní vydavatele, kteří jsou z naší oblasti, takže od nich bereme víno a balíme to. Ti chlapíci jsou naši kamarádi, takže nechceme pouze přinášet hudbu, ale také něco navíc z naší oblasti a to je právě víno.

Má to nějaký hlubší podtext, něco jako (vino in veritas), nebo jste šli zkrátka po vzoru pivních metalových produktů?
No, nevím. I když teď zrovna piju pivo, jsem hlavně poživatel vína, protože jsme Italové. Pijeme pivo, ale hlavně pijeme víno. Ano, lze říci In vino veritas, je to skvělá formulace, která má dva významy. Na jedné straně, když pijete, tak samozřejmě říkáte pravdu, ale na druhou stranu Řekové a Římané říkávali In vino veritas, protože oni přidávali do vína vodu, nepili čisté víno, a jestliže jste byl dobrý v přidávání vody do vína, znamenalo to, že jste byl znalec vína a byl jste expert!

Hodonín je vinařské město a ostatně Jižní Morava je místem, kde se podle evropských měřítek dělá výborné víno. Už jste jej ochutnali?
Tady? Ne, nezkusil jsem vaše víno, ale mám něco v šatně, tak to dnes večer zkusím. (podle dechu už vyzkoušel medovinu, pozn. redakce)

Vaše další deska „King“ má vyjít v příštím roce. Na co se kromě kvalitního metalu mohou fanoušci těšit?
Na hodně věcí. Máme téměř před vydáním a to znamená, že za několik týdnů bude naše práce téměř u konce. S deskou jsme velmi spokojení, protože je to další kapitola Fleshgod Apocalypse, takže jako obvykle tam bude spousta překvapení. Deska je velmi odlišná od Labyrintu a my cítíme, že to je pro nás další krok kupředu. Nemůžu teď moc říct, ale je to jako bychom zkoušeli jiný rozměr naší hudby, bude to jiný, rozdílný aspekt hudby než u Labyrintu.

Jako správní klasici chodíte na koncert v obleku. Není Vám v těch fracích na pódiu vedro? Kdo přišel s tímto nápadem?
(Úsměv) Ano, je extrémní horko, ale musíme mít obleky, která bychom si v tomto počasí normálně nevzali, jenže je to kvůli show. Takže je máme, jakkoliv jsou špatné podmínky. Na jevišti nás bez obleků prostě neuvidíte.

Kdo se stará o symfonický celek? Francesco Ferrini?
Ano. Francesco je neuvěřitelně talentovaný a neustále má nové nápady. Samozřejmě spolupracujeme při procesu skládání, ale on je jediný, který zná všechny detaily, úpravy. Je to on, kdo se stará o tuto stránku.

Na poslední desce jsem zaregistroval častější ženské vokály. Byl to jen pokus, nebo je uslyšíme i na další desce?
Ano, moc se nám to líbí, je to jako piáno, něco, co přišlo a teď to zní jako naše charakteristika. Funguje to a my v tom hodláme pokračovat.

Další Váš koncert máte naplánovaný ve Francii. Zase vinařská země, že by záměr?
Možná. My milujeme Francii.

Plánujete v budoucnu koncert na severu Moravy? Víno sice nemáme, ale pivo máme nejlepší.
Nevím, teď budeme mít přestávku po nahrávání, tak možná zkusíme vaše pivo ze severní Moravy, snad to bude příští rok, protože nyní nahráváme a chceme také přichystat nové video. A zabere to čas, protože potřebujeme spoustu podkladů pro video, máme pak pár show v Glasgow, Kanadě, Francii a další rok bude určen propagaci našeho nového alba, takže se vrátíme a bude hodně příležitostí vyzkoušet vaše pivo.

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Gord
Admin
4.9.2015 08:20

A pak že nerostou…

Xelix
Xelix
4.9.2015 11:20

Krásnej rozhovor 🙂

2
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x