Připravili jsme si pro vás rozhovor s klávesistou Sebastianem Sherrerrem německých Finsterforst – hlavními aktéry na Hellhammer festivalu.

Zdravím za Obscuro.cz!

Už jste někdy hráli v České republice?

Ano, ale zatím jen jednou a to je už 3 roky zpátky… Takže se velmi těšíme, že si tu zahrajeme znovu!

šíte se na české fanoušky?

Samozřejmě, doufáme, že tu potkáme mnoho nových přátel! Budeme mít tentokrát více času, budeme hrát 3 show. Budeme mít tak i víc času navštívit města, podívat se na vystoupení dalších kapel a také si s každým dát skleničku. 😉

Jaké songy na koncertě nám předvedete? Budou to spíše skladby ze starších alb, nebo se zaměříte spíše na vaše novinky?

Vše je určitě možné! Rádi bychom zahráli nějaké nové věci, ale ještě jsme o tom nepřemýšleli. Odhaduji, že s takto chaotickou bandou to vymyslíme až 10 minut před vystoupením…

Na Hellhammeru budou také účinkovat Welicoruss, se kterými jste už hráli. Jaké to bylo?

Zatím jsem neměl nikdy před tím možnost vidět je naživo hrát a bude velmi zajímavé si s nimi zahrát.
Mají svůj vlastní unikátní přístup k epickému black metalu a myslím, že na koncertě to půjde velmi dobře k sobě.

Jak se na těšíte na Hellhammer? Jaké je to být hlavními hvězdami večera?

Je to úžasné, že se můžeme zúčastnit téhle šňůry festivalu – udělat takové mini-tour. Je to taky skvělá příležitost pro fanoušky, kteří nás na živo ještě neviděli a užít si to v balíčku s  dalšími kapelami. Myslím, že to budou skvěle strávené večery a díky tomu, že jsme headlineři, máme tu čest vše završit  – jestli všechno bude fungovat, když uvidíme do očí lidí – bude to pro nás, pro ostatní kapely a samozřejmě pro fanoušky úspěšná noc.

A teď něco o vaší muzice – pocházíte z jihovýchodu Německa, je tu nějaká spojitost vaší hudby a nádherných krajin Schwarzwaldu, nebo máte nějakou vlastní mýtickou představu lesa? A proč vlastně propojení lesa a black metalu?

Samozřejmě Black Forest (Černý Les) – Schwarzwald – je nádherný les, hlavně v jeho méně známých končinách. Myslím, že ona mystika přichází přirozeně a nebo ještě lépe: už tady je. To opravdu ovlivní vaši mysl a umožní vám to vnímat každodenní svět otevřenýma očima.

0006683651_10

Jaký byl začátek vaší lesní cesty a kdo přišel s původním nápadem?

Založení kapely se datuje do roku 2005, hodně detailů je zahaleno v hávu opilosti, ale první s nápadem přišel Simon a brzy nás svedl dohromady. Nějakou dobu trvalo sestavit kapelu, ale šlo to vcelku dobře – jak můžete sami vidět.  Za celou dobu proběhly jen dvě změny v naší sestavě: Olli jako nový zpěvák v roce 2010 a teď odchod našeho akordeonisty Hannese.

Odkud přesně berete inspiraci?

Z každého aspektu života. Každý smutný nebo veselý okamžik formuje to, jakými osobami jsme. Dokonce ani Simon, který píše všechnu hudbu, neví, proč nějakou pasáž napsal tak, jak ji napsal. Myslím, že nadšení pro hudbu ho občas unese někam daleko…
Ohledně textů, inspirace jsou o něco víc obyčejnější, ale jsou také podle zážitků a hodně na významu slov. Myslíme na láhev vodky… Oh! Mluvíme o nadšení!

Jakou máte například oblíbenou kapelu?

Myslím, že na to by nebyl dostatek místa, zodpovědět tuhle otázku! 😀

Německá scéna má vysokou kvalitu, co se týče konkurence, je tu hodně kapel s originální tématikou. Jak se na této scéně cítíte?

Nechceme na to pohlížet jako na soutěž… Spíše jako na přátelský match. Ale samozřejmě chceme, aby naše muzika byla oceňovaná tak, jak si zaslouží, takže ze sebe vždy vydáme všechno, což platí i při živých vystoupeních.

Máte nějaký cíl, kterého byste chtěli dosáhnout?

Chceme jen vydávat další hudbu a hrát víc a víc koncertů, kdekoliv jen to bude možné. Nic víc, ale rozhodně ani nic míň.

Díky moc za váš čas. Máte nějakou závěrečnou zprávu pro naše čtenáře?

Díky za přečtení tohohle článku a doufám, že vás všechny uvidíme během Hellhammer Festivalu!

11986315_878751802178451_7212766454044364283_n

Zdroj obrázků: www.facebook.com
www.finsterforst.de

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x