Dostat se k hraní v legendární české kapele Debustrol musí být doslova splněný sen. To se podařilo Jakubovi, kterého jsem tím pádem vyzpovídala, a to nejen o Debustrol, ale i o druhé kapele, ve které působí, tedy o Hellocaustor, a o dalších záležitostech ohledně jeho osobnosti.

Vezmeme vše od začátku. Od kolika let ses dostal k metalu a kdy sis poprvé zahrál na kytaru?
K metalu mě vedl otec, takže tak nějak od dětství. Pozdějc jsem si řekl, že chci na něco hrát. Nejdřív jsem chtěl hrát na bicí, ale odradila mě jejich cena, tak jsem sáhl po kytaře. Učil jsem se na ní sám, lekce jsem si hledal na Youtube.

A svoje hraní jsi dopiloval do takové úrovně, až ses dostal do docela známých kapel. První byla skupina Hellocaustor, ve které jsi dodnes. Jak zde probíhalo přijetí a celý proces, i po úmrtí Vlada?
Do Hellocaustor mě dostal sám zpěvák. Když jsem přišel do Hellocaustor, tak jsem hrál dva roky na basu, potom odešel druhý kytarista a já šel na jeho místo. Na moje místo basáka přišel nový člen, Soulreaper. Po úmrtí Vlada jsem šel na jeho místo a na moje zase dál postoupil Soulreaper.
Z Hellocaustor, ve kterém hraju od roku 2011, jsem nechtěl odcházet kvůli angažmá u Debustrol. Mám toho teď sice hodně, ale dá se to a baví mě to.

Dostáváme se tedy k tomu stěžejnímu, a to jsou Debustrol, u nichž jsi teď začal působit. Jak vlastně probíhal konkurz na nového kytaristu a jaký z toho máš celkově pocit? Jak sis se členy této legendární kapely sedl?
Podmínkou bylo natočit video, kde jsi měla hrát jakej song od Debustrol jsi chtěla. Asi z třiceti lidí vybrali pět. Dva to odřekli, takže pak tři z nás odjeli do Prahy ukázat, co v nás je. Potom nám řekli, že se jednomu z nás ozvou. A to bylo zajímavý, protože jsem druhej den balil věci na turné s Hellocaustor, totálně unavenej, najednou mi zazvonil telefon, volali mi právě z Debustrolu a že mě přijali. Já na to „Jo, jo, díky.“ a ani jsem si to nějak pořádně neuvědomoval. Teprv až v autě mi to došlo, kam jsem se to dostal. Fakt jsem z toho měl radost. Ve zkušebně nám to pěkně řezalo a to bylo nejspíš to hlavní.

Čím se ve své tvorbě necháváš inspirovat a nechávají ti členové Debustrol „volnou ruku“ v hraní?
Nechávám se inspirovat švédským metalem a co se Debustrolu týče, můžu vytvořit něco svýho, ale samozřejmě to musí zapadat do stylu.

Co v nejbližší době plánujete jak s Hellocaustor, tak i s Debustrol? Jak to vypadá s koncerty?
Co se týká nejbližších koncertů, 18. března 2017 jsme s Hellocaustor v Chomutově. Navíc makáme na novým CD, který ještě nahrál Vlad. Dolaďujeme detaily a příštím rokem by album mohlo vyjít.
Debustrol v říjnu vydali album „Válka“ a 10. března 2017 vystupujem v Moravské Třebové. Kapela navíc vydala videoklip, kde mě představila jako novýho člena a ukázali záznamy z konkurzu v Praze.

Jak řešíš to, aby např. vystupování nebo nahrávání Hellocaustor nekrylo s hraním s Debustrol?
Od Debustrol mám rozpis na celý rok. Podle něho si domlouvám věci ohledně Hellocaustor.

Bylo by také dobré představit tě jako osobu, takže jaké máš oblíbené skupiny, filmy, máš nějaké životní motto, apod.?
Mojí srdcovkou jsou Iron Maiden, pak mám dost v oblibě švédský thrash, death a black, mám rád třeba Nifelheim, Aura Noir, Necrophobic. Dál si poslechnu třeba i Motörhead, nebo klidně i vážnou hudbu.
U filmů je to jasné, zbožňuju Tarantina, takže klasiky – Pulp Fiction, Gauneři, atd. (s výjimkou Kill Bill), z hororů mám rád Osvícení, dál pak je dobrá komedie Big Lebowski, historický film Kladivo na čarodějnice a spoustu dalšího.
A filozofie? „Only metal.“

Fotografie: facebook.com/LaP.foto

 

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x