Ahoj! Takže …odkud jste? Jak se stalo, že jste nyní v Evropě? Co

Ahoy! Lagerstein je sedmičlenná pijanská kapela z australského Brisbanne. Nadělali jsme si v naší lodi zásoby chlastu a teď si budeme užívat veselí napříč Evropou až do pozdního listopadu.

Povíš nám něco víc o stylu, historii a deskách tvé kapely Lagerstein? Co v kapele zastáváš?

Lagerstein byl založen v roce 2010 za jediným účelem – uspořádat tu největší párty, jakou kdy svět viděl. Zpíváme o pirátech, rumu, pivu a všem, co se párty týká. Vydali jsme dvě alba a v současnosti jedeme turné po Evropě na podporu nejnovější desky nazvanéAll For Rum & Rum For All. Jsme skupinkou sedmi pirátů. Moje povinnosti zahrnují doplňování zásob rumu na lodi a hraní na kytaru.

Jak velkou kapelou je Lagerstein na australské scéně? Jak vypadají vaše tamní koncerty? Kolik lidí vám tam na ně obvykle chodí?

Australská scéna je zajímavá, rok od roku roste. Máme kapely jako Ne Obliviscaris, kteří jsou průkopníky svého stylu na světové úrovni metalu. Lagerstein jsou významnou součástí australské scény. Odjeli jsme hodně australských turné, která jsme headlinovali, a také máme vlastní festival – Lagerfest, který vždycky přiláká velkou hromadu lidí, jak se ostatně na pořádné festivaly sluší a patří.

Tohle není poprvé, co sjíždíte Evropu. Povíte nám něco víc o vašich předchozích cestách? Jak dlouhé byly a jak byly organizovány? Jak vypadaly ve srovnání se současným turné?

V předchozích letech jsme v Evropě odjeli dvě turné. V roce 2013 jsme jako support odjeli 16 koncertů po boku anglických Alestorm a kanadských Ex Deo. Bylo to skvělé a opravdu to otevřelo cestu Lagerstein na mezinárodní metalovou scénu. V roce 2014 následovalo turné o 19 koncertech po Anglii, kde jsme opět byli supportem Alestorm na jejich Piratefestu. Tentokrát odjíždíme koncerty jako headlineři a budeme po Evropě koncertovat po osm měsíců. Neexistuje lepší pocit, než být na druhé straně zeměkoule, hrát koncerty, které headlinujeme, a vidět lidi, jak na nich s námi zpívají a tancují.

Tentokrát jste se tedy rozhodli opustit Austrálii na osm dlouhých měsíců. Co to znamená pro vaše životy v Austrálii? Jak velkou změnou to pro vás bylo? Jak se vám to líbí a jak se cítíte ve vaší současné situaci? 🙂

Byl to obrovský závazek! Už několik let jsme v hlavách nosili nápad, že bychom v Evropě zůstali na dýl a koncertovali po celém kontinentě a teď jsme nadšení, že se to konečně děje. Do Austrálie se vrátíme ke konci tohoto roku, abychom ještě do konce roku stihli odjet jedno turné po Austrálii. Co na Evropě milujeme, je zdejší životní styl a levné pivo! Každý den je tu pro nás jako sobota.

Očekáváte, že si v Evropě získáte takovou míru pozornosti, jaké jste už dosáhli v Austrálii? Už jste tu v rámci svého současného pobytu stihli pár koncertů odehrát – splňuje realita vaše očekávání?

Koncerty, které jsme tu v rámci našeho evropského dobrodružství odehráli, byly doteď skvělé! Mnoho z nich absolutně předčilo naše očekávání. V Austrálii koncertujeme už šest let a vybudovali jsme si tam silnou fanouškovskou základnu. Doufáme, že se nám skrz hojné koncertování povede docílit téhož i v Evropě. Pařba v Evropě je ohromně zábavná, takže se vždycky budeme vracet, abychom si užili víc!

Byli jste obsazeni na několika opravdu skvělých festivalech. Povíš nám o nich něco víc? Kde vás mohli nebo můžou fanoušci potkat? A jaké bylo vaše první hraní v Čechách? 🙂

Máme jsme štěstí, že v rámci našeho turné hrajeme na několika z nejlepších světových festivalů svého druhu. Turné jsme začali v Anglii na Hammerfestu, což bylo praštěně zábavné. Na závěr devíti koncertů ve Španělsku v řadě jsme hráli na HRH Road Trip festivalu v Ibize a byla to velká párty. V Čechách jsme před pár dny hráli Zelesafestu a to bylo taky skvělé – bylo fajn procházet se tam mezi lidmi a říkat „Ahoy!“ Všichni vám přirozeně odpoví taky Ahoj. Líbí se mi představa, že všichni v Čechách jsou ve svých srdcích piráti. Reakce na naše vystoupení tu byla skvělá a organizátoři jsou legendy. Hned bychom se sem vrátili! Teď jsme v Německu na Darktroll Festivalu, později nás čeká německý Hörnerfest a pár dalších festivalů. Na těchto festivalech hrajeme po boku pár opravdu úžasných kapel.

Kolik zemí máte tentokrát na svém koncertním seznamu? Užíváte si tohle intenzivní cestování napříč Evropou? 🙂

Nejsem si jistý, na jakém čísle projetých států se nakonec u tohoto turné zastavíme. Ale je to zdaleka největší množství zemí, kde jsme kdy během jediného roku hráli. Ježdění po Evropě se nedá srovnávat se situací v Austrálii. Tady všechno sousedí se vším. V Austrálii je běžné jet dvanáct hodin kvůli jedinému koncertu.

V rámci vašeho turné jste si naplánovali i pár koncertů v řadě v rámci ČR. Kde a kdy vás můžou čeští fanoušci pirátského folk metalu zastihnout?

Jsme nadšení, že máme možnost odehrát v Čechách víc koncertů. Je to skvělá země na podobné párty! Termíny českých (a jednoho slovenského) koncertů v rámci naší „Portside Party Tour“ jsou:

12/6 – CZ – Praha – Vagón klub (s Vintage Wine)

http://www.facebook.com/events/1298225103602123

13/6 – CZ – Plzeň – Šach Mat (se Sticx)

http://www.facebook.com/events/221698771665954

14/6 – SK – Bratislava – Randal (s Barbar Punk)

http://www.facebook.com/events/249272378881135

15/6 – CZ – Brno – Tenis Garden (s Barbar Punk)

http://www.facebook.com/events/225629464591614

16/6 – CZ – Olomouc – U Čerta (s Barbar Punk)

http://www.facebook.com/events/284179782028780

17/6 – CZ – Kroměříž – Pohoda u Bágráku (s Barbar Punk a dalšími)

http://www.facebook.com/events/143975586143785

Kromě hraní tu u nás plánujete také nějaké další aktivity. Povíš nám o tom něco? A kde vlastně přebýváte, když zrovna nejste rozlítaní na koncertech?

Když zrovna nejsme na šňůrách nebo festivalech, tak žijeme v Budapešti. Je to skvělé město k párty a mají chutná piva! Když už jsme tu, snažíme se dělat tolik věcí, kolik je jen možné. Obvykle to končí kompletní smečkou Lagersteinu vyskytující se na nějakém šíleném baru a užívající si tu nejlepší noc svých životů. A na konci našeho setrvání v Evropě tady plánujeme začít psát songy pro naše třetí album!

Už máte zarezervované letenky nazpátek do Austrálie? Kdy nás opustíte? 🙂

Ano, už máme zarezervováno. Odletíme na konci listopadu. Ale jsem si jist, že se do Evropy zase velmi brzy vrátíme!

Díky za tvůj čas! Vzkaž naše pozdravy ostatním členům kapely a řekni tady Ahoy fanouškům, kteří už se těší na to, až si vás odchytnou na vaší úžasné cestě!

Ahoy! Díky za rozhovor a těším se na to, že si dám pivo se všemi, kteří obětovali svůj čas, aby si všechno tohle přečetli. :-)))

Je čas na párty! Ahoy!

Neil Rummy Rackers

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x