Rozhovor s Woodscream

To jsem se takhle sešla v Midgard baru v Praze s ruskou kapelou Woodscream, která o pár dní později vystupovala na Folk Metal Pilgrims. Dali jsme si pivo a popovídali jsme o tom, kdo jsou, co připravují, a dále také o takových zajímavostech, jako je například jejich rekord.

Zdravím za Obscuro! Představte nám vaší skupinu Woodscream.
Jsme banda z Petrohradu, z Ruska a hrajeme folk metal. Uslyšíte zde čistý ženský vokál Valentiny a trochu toho growlingu. Naše kapela začala oficiálně fungovat v listopadu 2006, já (Alexander Klimov, pozn.) jsem zakladatel a leader kapely, zpívám a hraju na kytaru. Náš bubeník je Pavel Malyshev, zpěvačka je Valentina Tsyganova – velmi známá v Petrohradě, Ivan Budkin hraje na baskytaru, a Svetlana Sulimova, která tu s námi není, hraje na housle. Pak jsou zde ještě doprovodné vokály. Ještě předtím jsme měli 8 let společný power metalový projekt.

O čem vaše songy jsou?
Každý song má v sobě krátký příběh, který skončí happy endem, ale jedna osoba vždy zemře. Navíc, naše písně jsou laděné více do folklóru.

Kolik máte za sebou alb a singlů?
Jedno album s názvem Octastorium, 1 EP a 2 singly.

Jaké festivaly a akce máte za sebou? Vystupovali jste už někdy v České republice?
Vystupovali jsme na největším folklorním festivalu v Rusku, což je Folk Summer Fest. Tam jsme hráli například s Eluveitie, Arkonou, … a pak tu ještě byly nějaké menší akce, třeba i ve Španělsku jsme byli. V České republice vystoupíme poprvé, a to na Folk Metal Pilgrims.

Jaké máte plány do budoucna?
Pracujeme na novém full albu, které by mělo vyjít příští rok – polovina songů je už napsaných. Plus ještě natáčíme nový videoklip.

Jste známí svým zběsilým cestováním po světě. Pochlubte se nám rekordem, který se vám podařil v rámci poslední doby.
Procestovali jsme autem asi 50 000 kilometrů, jsme v tomhle maniaci. Například jsme jeli z Ruska do Španělska, jenom autem. A to jsme jeli na tour, stačil nám jen menší odpočinek a jeli jsme dál.

A poslední otázka – co byste vzkázali fanouškům a našim čtenářům?
Choďte na menší akce ve vašem okolí. Je důležité podporovat neznámé kapely, ony vám pak budou dost vděčné. No a samozřejmě choďte na koncerty Woodscream!

Všem členům děkuji za velice příjemný rozhovor!

Foto: metal-archives.com/woodscream

Podobné články

Rozhovor s Woodscream

About The Author
- Zasněná duše, která holduje metalu, knihám, historii, šťourání se v soukromí různých kapel a různým akcím. Mezi její oblíbené žánry patří symphonic, death, atmospheric black, pagan a folk metal.

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na