Připravili jsme si pro vás další rozhovor, ve kterém jsem vyzpovídali německou avantgarde black metalovou kapelu Saeculum Obscurum, která zavítá do České republiky na HellHammer festival.

Zdravíme Vás za Obscuro.cz!      

 •  Saeculum Obscurum – takto se nazývá jedno z historických období, kdy se moc papeže výrazně snížila. Je to správný původ vašeho jména?

Ano, přesně tak. Jeden ze zakládajících členů kapely, který již v kapele nepůsobí, se hodně zajímal právě o historii.

 •  Vaše poslední deska nese název “Apotheosis“, proč právě tento název? A co se tím snažíte vyjádřit?

Všechny texty jsou o jedinci, který se stává bohem, a o celém procesu, kdy si uvědomuje, že postupně ovládá všechnu sílu na světě. Myslím, že tato myšlenka je velice „moderní“ v dnešní době, a je pravda, že je vyjadřována v různých projevech. Proč bychom se vlastně měli bát hněvu bohů, když jsme sami bohové?

 • Vlastně, berete hodně inspiraci z Bible, že?

Je to velmi obtížné, nebýt inspirován tím nebo jiným způsobem právě Biblí. Texty jsou hodně založeny na citátech, pomáhá to tak vytvořit celý příběh. Je těžké si představit některé z největších děl západní literatury bez toho, aniž by je Bible ovlivnila. A také chci říct, že nejsme velkými „milovníky“ moderního křesťanství

 • Na “Apotheosis” je velmi netradiční skladba, nesoucí název “Crucifige”. Z jakého důvodu se taková skladba objevila na “čistě metalovém” albu?

My strašně rádi vytváříme atmosféru pomocí naší hudby, a „Crucifige“ je pravým příkladem. Obsahuje to v sobě také velkou změnu cítění vedle sebe, naproti Judasovi Iskariotovi, a právě ten přechod na Apotheose mnohem lepší.

 • Už máte natočené dvě desky, debutovou a “Apotheosis”, co plánujete v budoucnu?

V tuto chvíli jsme dokončili nahrávání několika songů na single/EP. Doufáme, že to stihneme dodělat do našeho prvního koncertu v České Republice. Poté budeme pracovat na dokončení našeho dalšího alba. Máme hodně nápadů, na kterých je ještě ale spousta práce, než je půjdeme nahrát do studia. Pořád předěláváme naše skladby do té doby, než jsme stoprocentně spokojení.

548076_435302389840499_931953029_n

 • Vaše hudba je kombinace avantgardního black metalu, atmosféry a prvků doom metalu. Jsou nějaké kapely, které vás jako kapelu ovlivnily?

Osobně, já zbožňuji My Dying Bride. Myslím si, že to je hodně slyšet v naší novější tvorbě. Jediná black metalová kapela, na které se jako kapela shodneme, je Dodheimsgard. Jejich EP „Satanic Art“ byla tak skvěle odvedená práce, když to vyšlo, a pořád se drží na úrovni moderních black metalových kapel. Kromě black metalu poslouchám také hodně „nemetalové“ hudby, která mě jistým způsobem ovlivňuje: Pink Floyd, Mahavishnu Orchestra, Crippled Black Phoenix. Máme všichni hodně eklektický a překvapující hudební vkus.

 • Máte specifické kostýmy, jak ten nápad vznikl a co mají symbolizovat?

Asi nejdůležitější, co to symbolizuje, je, že tím chceme oddělit nás „na pódiu“ a nás „v osobním životě“. Hodně často, když se jdeš podívat na nějaké kapely, cítíš se roztržitý tím, jak vypadají hudebníci. Pokud nenaplní tvá očekávání, nebo vypadají divně, tvoje podvědomí začíná kapelu soudit jinak, než bys ji soudil třeba při poslechu na desce. Náš zpěvák je jakoby šaman/kněz, oblečený i zamaskovaný v symbolech různých světových náboženství. On je ten, který vede celý rituál, zatímco my ostatní stojíme za ním. Hlavní čtyři muzikanti z kapely nosí na hlavě shemaghs (český slangový výraz „palestina“). Je možná pravda, že vypadáme jako teroristi, ale není v tom žádný podtext ani spojitost.

img_5232

 • Hráli jste někdy předtím před českým publikem?

Nikoli, ale jsme strašně potěšeni, že můžeme být součástí HellHammer Festivalu. Doufáme, že české publikum potvrdí to, co jsme o něm slyšeli od kapel, které známe. Pořád slýcháme, že jsou prý čeští fanoušci intenzivní a odhodlaní.

 • Uvidíme vás na HellHammer festivalu, znáte nějaké kapely, které s vámi zahrají? Víte, jak asi bude vypadat prostředí, kde se bude festival odehrávat?

Upřímně, jedinou další kapelu, kterou na festivalu znám, jsou Welicoruss, s kterými jsme hráli v Mnichově. Staví na obrovské energické show a jsou to výborní muzikanti. Umím si pouze představit, že ostatní kapely jsou určitě stejně dobré. Neznám klub, kde budeme hrát, ale Alexey z Welicoruss říkal, že je to skvělé místo na hraní.

 • Jak se těšíte na české publikum?

Nikdy nevíme, jaká bude reakce publika na atmosféru, kterou vytváříme, ale doufáme, že se čeští fanoušci ponoří do hloubky samotného rituálu, a budou divocí!

 • Děkuji za tvůj čas, máš něco, co bys rád vzkázal našim čtenářům?

Díky za rozhovor a za čas, který jste nám věnovali! Doufáme, že uvidíme hodně nových tváří na HellHammer Festival 2016! Přidejte si nás na facebooku: https://www.facebook.com/Saeculumobscurum/

HellHammer festival 2016 můžete navštívit ve 4 městech:

21/05 HRADEC KRÁLOVÉ / U LETCŮ RUNAWAY open air stage – https://www.facebook.com/events/1023126014418930/

26/05 PRAHA / FUTURUM -https://www.facebook.com/events/1013839248675751/

27/05 BRNO / MELODKA -https://www.facebook.com/events/1657148057862298/

28/05 OSTRAVA / BARRÁK -https://www.facebook.com/events/578546658976597/

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x