Ve čtvrtek 26. 5. se na pražský music klub Futurum sneslo pekelné kladivo. Pražský Hellhammer započal. Těžké úlohy první kapely se ujali Drunk with Pain, kteří jsou na naší scéně nováčky. Jediná melodeath metalová kapela se svého údělu však zhostila velmi dobře a představení bylo plné energie. Zazněly skladby z jejich debutového alba Hail To The Monsters jako například Made by Alchemist nebo také jejich novinka s názvem Keep Me Alive. Kotel zůstával prozatím klidný, ale fanoušci se pomalu začínali rozehřívat.

Po Drunk with Pain nastoupili se zdrcující silou Naurrakar. Fanoušky rozhodně nešetřili a pálili jednu skladbu za druhou – zkrátka black jak má být – a ušní bubínky dostaly pořádně zabrat. Nálada stoupala a kotel se pomaloučku polehoučku začínal rýsovat.

IMG_0529

Když pak na stage přišli Cruadalach, kotel se naplno rozjel hned při druhé skladbě. Show měla nepředstavitelnou energii ještě umocněnou tím, že frontman několikrát opustil pódium a řádil dole spolu s fanoušky. Zazněla například skladba nesoucí název Shiva Dance Party nebo jejich klipový song Life – Worshipping Bastards. Také si na pódium přizvali dva hostující zpěváky a coverem na Goodbye to Gravity uctili památku obětí rumunské tragédie. Zaslechla jsem, že část peněz poputuje k zraněným a přispěje na jejich léčbu, což je podle mě velkorysé gesto.

Po velké dávce energie nastoupil o něco melancholičtější a pomalejší Firtan. Kotel opět na chvíli utichl a obecenstvo spíše odpočívalo. Představení bylo klidnější, a tak byla chvilka na vydechnutí, ale osobně jsem si jejich hudbu rozhodně užila. Nejvíce mě potěšilo, když zahráli jejich starší skladbu Wogen der Trauer nebo i song z jejich nového EP Innenwelt. Práce osvětlovačů byla velmi dobrá a na pódiu se tak nejednou vytvořilo zdání mlžného oparu, které ještě dotvářelo lehce zakouřené ovzduší a atmosféra tak dostala mystický blackový nádech.

Po načerpání sil na pódium nastoupili Wellicoruss. jejich scénické zpracování a kostýmy byly opravdu působivé a propracované a rozhodně splnily mé očekávání. Drtivou silou zaútočili na obecenstvo a nenechali se vykolejit ani menším problémem s bicími a s přehledem pokračovali. Obecenstvo si to opravdu užívalo a opět se rozžhavil kotel. Zazněly i klipové songy jako například Kharnha a nevynechali ani Slavonic Power nebo Slava Rusi.

IMG_0844

Nakonec přišly hlavní hvězdy večera Finsterforst. Bohužel na obecenstvu už byla znát únava, přece jen byl už čtvrtek večer, skoro půlnoc. Chvíli tedy trvalo, než se po přestávce publikum zase trochu probudilo. K velké škodě už i někteří z účastníků koncert opustili s děsivou vidinou ranního vstávání do práce, a tak řady trochu prořídly. Zase je ale nutno říci, že ti, kdo zůstali, rozhodně nezaháleli a užili si koncert do poslední kapičky. Na Mach dich Frei nebo Fremd jsem byla ve svém živlu. Nakonec došlo i na přídavek.

IMG_1061

Celkově to byla rozhodně super pařba, muzika luxusní, prostory Futura měly skvělou akustiku. Jen si myslím, že by si taková akce rozhodně zasloužila o něco větší účast. Možná to bylo tím, že byl čtvrtek, a tak někteří nedorazili z pracovních důvodů, nebo spíš proto, že akce byla na mnoha místech v krátké době a skoro se stejným obsazením. Kapely daly do svého výkonu maximum a určitě to stálo za to. Rozhodně se mi akce líbila a bude-li se koncert konat i v příštím roce, na 666% znovu dorazím a zvu tímto každého příznivce této muziky, ať se ke mně přidá a posílí řady příznivců Hellhammeru.

fotky: Arnion

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x