Uplynul nějaký ten pátek a máme tu opět další akci pod záštitou Sídhe festu, tentokrát již sedmé pokračování zaběhnutého dění, na které se těším pokaždé, když se má uskutečnit, neboť slibuje jak kvalitní muziku, již obstarávají špičky extrémního UG metalu, tak mnoho skvělých lidí a pozitivní atmosféru, už vlastně rodinnou. Sedmička se konala ve špatný den, po Phantoms of Pilsen, kam jelo moře zástupců z řad fanoušků black metalu, a poté hrál roli fakt, že byla neděle, pro mnohé nepřípustné, pro pravé fandy, co chtějí podpořit předmět k ignorování, první lajna lidí byla v přesile, ale i tak došlo obstojně lidí. Večer měl nabídnout jako tradičně brňáky TORC, ale já se především těšil na moje milované hordy ze srbských hřbitovů – THE STONE a MURDER. Naposledy jsem je viděl na festivalu Hell Fast Attack, mimochodem tam INFERNO předvedli dosud nejlepší koncert, tak jsem byl celý nažhavený i na tuto karvinsko/brněnskou okultní mašinu smrti.

TORC otevírají večer, ale zanechávají více vlažný dojem. Kapelu jsem zažil již zhruba po čtvrté. Lidé seděli a nepařili, klub nebyl ještě moc plný, a tak muzika vyznívala do prázdna. Pánové jinak hráli fantasticky jako vždycky. Energický blackcore drtící kosti až na prach. Škoda zlého nazvučení bicích, při přechodech to znělo jako mlácení do krabic, což bylo místy nepříjemné. Každopádně jsem skupinu rád viděl. Chucky řval, zpíval čistě, skřehotal, jak nejlépe uměl a rozjížděl divokou show jako vždy při živém podání. Kytaristé Mori a Kuba sázeli svoje kvalitní riffy jeden za druhým s naprostou lehkostí. Jen škoda slabé atmosféry.

12190859_10204895525135559_4781950637541415494_nMURDER ze Srbska, konečně jsem na ně měl štěstí. Členové THE STONE – ex zpěvák a kytarista. Masakr nastal, vokalista Glad působil jako perverzní démon, zplozený z nejhlubší jámy pekelné. Na nahém těle měl namalované obrácené kříže červenou barvou, na hlavě měl kuklu a jeho zlověstné ryčení rozsévalo hrůzu do řad již početného davu. Kozeljnik a Demonetras vypouštěli ze strunných nástrojů drtivé riffové stěny, jež tvořily temný podklad pro hnusem nasáklý black metal. Špičkový zvuk to posunul na ještě vyšší úroveň, byl jsem tedy blahem bez sebe, tohle se povedlo. Tahle kapela je podle mého názoru velmi nadějná do budoucna a ještě toho o ní mnoho uslyšíme. Honza Kapák, konečně jsem ho spatřil na vlastní oči, jeho hra je excelentní, bicí mašinérie, jež nese zánik.

THE STONE zbořili celý klub. Miluju ty jejich thrashem nasáklé riffy a zvrhlý vokál. Honza Kapák zůstal u bicích, nevím proč s kapelou nehraje původní bicman, škoda, těšil jsem se na něj. Každopádně THE STONE nás provedli celou diskografií, samozřejmě se hrálo i z nové fošny „Nekroza“. Čistý zvuk nechal vynikat dokonce i basu, zpěvák Nefas se svou kuklou a kapucí plus12189945_10204895525895578_1580720889266085757_n oprátkou u pasu kázal své temné myšlenky do početného rozběsněného zástupu fanoušků. Opět u kytary Kozeljnik a Demonetras, basu obsluhoval Inimicvvs, čekal jsem Zorana a byl jsem překvapen, sestava tedy nečekaně obměněná, ale vše známé tváře, takže pořád dobrý pocit.

Koncertní dění uzavřeli našinci INFERNO, které považuji za nejlepší českou skupinu v rámci black metalu. V Brooku však nelze čekat jejich epickou, majestátní a okultní show. Hold rekvizity se na pódium nevejdou a světelné efekty a dým byly taky rázně omezeny. Sice to tomu všemu ubírá na uhrančivosti, ale jde přeci o muziku. V těsném Brooklynu vynikne agrese a syrovost kapely. To, co pánové předvedli, se rovnalo hudebnímu orgasmu. Temný, nenávistný, okultní black metal precizně odehraný s obrovským nasazením, které nejvíce podporoval výstup Adramelecha, kazatele Satanova. Jeho zvrhlý řev/skřek se rozléhal do všech koutů lidské mysli, v jejímž jádru se probouzí ty nejhorší noční můry. Hrálo se klasicky nejvíce ze dvou posledních alb, ale došlo i na starší věci. S basou, již obsluhuje Peter z DARK SEAL, to celé zní ještě poutavěji. Bravo a hail INFERNO!

Poslední brněnský Sídhe (stěhuje se do Olomouce) se tedy vydařil maximálně. Nehodlám se 12049109_10204895522135484_7587279048550245187_nzmiňovat o návštěvnosti, nevím jak se akci podařilo zacálovat, ale prostor byl zaplněn tak jako obvykle, tedy příjemně, ale přeci jen, Brooklyn je maličký. Skupiny odehrály bravurně a potvrdily svoji pozici na scéně, a to i po únavném koncertování na PoP plus jako bonus cestování do Brna. Nešlo to poznat. Díky tedy Alkovi za Sídhe fest, byl to zážitek, kterého je třeba si vážit. Při osmém ročníku vás chci všechny vidět v Olomouci!

 

 

 

Seznam účinkujících:
TORC
MURDER
THE STONE
INFERNO
Klub:

RC Brooklyn
Vlez:

150 Kč

Autor fotek: Marcela Eriková

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x