Když Tom Araya, frontman legendárních Slayer, pověsil na kapelní profil na sociální síti fotku kapely s čerstvě inaugurovaným prezidentem USA Donaldem Trumpem, muselo mu být jasné, že se strhne shitstorm nebývalé intenzity. Jak později sám Araya komentoval, „ať se vám to líbí, nebo ne, je to prezident.“ Když potom v plamenné diskuzi navíc okomentoval zvolení Mikea Pencea za viceprezidenta tak, že „to je ten, který mění ovoce v zeleninu“, přilil tím jen olej do ohně, neboť Penceovy představy o tom, že lze homosexuály předělat na heteráky, jsou přinejmenším kontroverzní.

Slayer tak vydali prohlášení, ve kterém se od kroků svého frontmana distancovali, a vysvětlili, že Slayer nikdy nepodporoval žádnou politickou stranu ani kandidáta a že tak to má také zůstat. Kerry King se ale s kapelním prohlášením nespokojil a vydal i své vlastní, což vzhledem k tomu, že Trumpa loni označil za největšího lháře v politice, není nic překvapivého. Protože sám žádnou sociální síť nepoužívá, využil instagramový profil své ženy, aby zveřejnil následující komentář.

Ahh, volby… Poslední volby jsou rozhodně ta nejvíc polarizující a rozdělující událost, kterou jsem v životě zažil. Sociální média mají pro mě víc pozitiv než negativ. Obrovskou nevýhodou kapelních profilů je, že si nemůžu s každým promluvit tváří v tvář tak, abychom měli jistotu, že přesně rozumíme tomu, co ten druhý chce říct. Proto nepostuju nic ani na kapelní, ani na soukromé profily, prostě je příliš mnoho prostoru pro nedorozumění, a právě toho jsme poslední dobou dostali všichni velkou porci. Válku slov bychom měli vést s těmi, kdo nevěří tomu, co Slayer představuje, a ne s vlastní fanouškovskou základnou. Abychom si ale rozuměli, toto není Kerry versus Tom. Tom je bratr, tečka. Že máme odlišný názor na tu fotku? Ano. Konec světa? Ani náhodou. Pojďme se raději soustředit na společné nepřátele. (redakčně zkráceno)

K tomu moc dodat nelze, snad jen že jsou věci, které frontman kapely, která celé dekády staví na nihilismu a odporu k establishmentu v jakékoliv podobě, říci nemůže, aniž by spustil lavinu nesouhlasu. A to se Arayovi rozhodně povedlo.

Původní Kingův post naleznete zde:

 

 

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x