Po poměrně hektickém domlouvání této akce a zařizování všeho vcelku narychlo, se nakonec uskutečnil menší black metalový večírek v čele s norskými FROSTHEIM. Tato akce slibovala sice neznámá, leč velice kvalitní jména, která jsou dle mého názoru velmi nadějnými na scénách, kam patří. Především plzeňští SÓL, kteří originálně pojali depresivnější odnož black metalu, tu předvádí něco, co nikdo předtím. Při vstupu do klubu bylo lidí zoufale málo, ale ono se to dalo čekat, všichni včetně mě s tím tak nějak počítali. Ono, když v Brně lidé nechodí ani na větší akce, asi těžko je dostanete na zatím neznámé kapely, ani vysvětlování, že tato muzika je kvalitní mnohdy nezabere, přeci jen, tohle nejsou mainstreamové skupiny, a to nikoho zde nezajímá. Po chvíli ovšem přichází další návštěvníci a klub čítá více lidí, než jsem myslel. Společně jsme vytvořili příjemnou atmosféru, která se držela po celý večer a to stačí k příjemnému večeru.

První kapela zvučí a tou skupinou není nikdo jiný než SÓL z Plzně, která mixují depressive black s prvky doomu a to celé okořeněné dvěma vokály a flétnou. Již při zvučení ovšem přichází jakési komplikace a trvá to déle, než má. Koncert po chvíli začíná a vše klape, jak se sluší a patří. Dokonalý depressive black metal s velmi omračující a pohlcující atmosférou s krásně kombinovanými zpěvy omámil všechny přítomné. Oba zpěváci předvedli fantastický výkon a z onoho nářku flétnisty šel doslova mráz po celém těle. V dalším okamžiku je tahle krása zničena technickými problémy. Odposlechy a bicí automat si zřejmě dělali, co chtěli a kapela se jen zoufale snažila vše zachránit, i když marně, protože nic neposlouchalo, jak mělo. Škoda, z toho, co jsme slyšeli, pánové umí, shodli jsme se na tom všichni přítomní. Tohle se ovšem může stát každé skupině, hold někdy příště. Mimochodem, skupina již má bubenici, snad se sestava rozšíří i o nějakého toho basáka.

Okamžik poté již nastupují FROSTHEIM z Norska, kteří se vyžívají ve svižnějším výrazivu, který reprezentuje klasický norský BM masakr. Kapela spustila zostra, strhla se slušná pařba a Norové sklízeli pozitivní ohlasy, alespoň od té skupinky, co u pódia pařila. Právem, jejich black metal zněl agresivně, zároveň ovšem chytlavě a poutavě. Bavilo mě pozorovat bubeníka, který do svého nářadí pěkně agresivně řezal a měl nápaditou techniku. Páni kytaristé sázeli kvalitní kytarové melodie a vokalista strhnul nás pár přítomných a dostal všechny do varu svým energickým vystupováním. FROSTHEIM rozhodně nezklamali a odehráli set, díky jemuž nemusí fanoušci litovat návštěvy akce.

Večer jako celek vydařený a příjemný, sice lidí přišlo málo, ovšem čekal jsem mnohem větší průser. I v tomto počtu se dá vytvořit pěkná atmosféra a to jsme všichni v ten večer dokázali. Až na technické problémy SÓL vše klapalo, jak mělo a my už se jen odebrali spokojeně popíjet. Ten, kdo byl zklamán z pokaženého setu SÓL, si může udělat výpravu do Plzně, kde kapela koncertuje, nebo zase někdy v Brně! Díky SÓL za skvělý večer.

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x