Na přelomu mrazivého ledna a února nového roku 2017 se uskuteční česko-slovenské turné labelu Epidemie Records, na kterém představí svou aktuální tvorbu trojice kapel Dying Passion, Heiden a Somnus Aeternus. Každá kapela má svoji tvář, každá trochu jinou, přesto lze v jejich tvorbě a přístupu nalézt několik společných prvků. Osobitost, vytrvalost, pracovitost, snahu jít si svou cestou a užívat si možnosti tvořit hudbu a sdílet tím společnou radost s posluchači.

Šumperské Dying Passion lze zcela bez nadsázky považovat za jednu z největších stálic tuzemské metalové scény. Na kontě mají stovky odehraných koncertů, sedm řadových alb a dokončenou osmou desku, která pod názvem „Black Threads“ vychází v těchto dnech. Během let se kapela vykrystalizovala do postrockové i melancholické, rockmetalové a náladotvůrné podoby s dominantním zpěvem frontmanky Zuzany Jelínkové. Na studiových albech vše podáno s velmi vychytanou zvukovou precizností, na koncertech potom zahráno s naprostou suverenitou. Na své si přijdou především všechny melancholické duše.

Brněnští Heiden mají za sebou také dlouhou cestu. Za svou třináctiletou existenci si přes počáteční pagan black metalovou tvář a pozdější progresivní blackmetalové období našli svůj současný výraz, který jim vyhovuje nejlépe. Velice melancholický náladotvůrný postrock, postmetal s klávesami a českými texty. Jejich tři poslední desky „Dolores“, „A kdybys už nebyla, vymyslím si tě“ a „Na svůj příběh jsme sami“ sklízejí velmi kladné odezvy ze strany hudební kritiky i posluchačů. Album „Dolores“ se umístilo na prvním místě v anketě Anděl a Břitva. Stejně tak následující album „A kdybys už nebyla, vymyslím si tě“ bylo ohodnoceno jako album roku 2013 v anketě Břitva.

Somnus Aeternus, rovněž z Brna, jsou z trojice kapel nejmladší, přesto však ve vodách tuzemské scény proplouvají již téměř deset let. Aktuální koncertní program kapely je zcela postaven na jejich druhém albu „Exulansis“, které vyšlo u Epidemie Records v dubnu 2016. „Exulansis“ je album, které neortodoxním způsobem hudebně i lyricky zkoumá hranice ryzího šílenství a ryzího citu. Jeho premisou je, že ať se tyto odehrávají na pozadí každodenní rutiny, nebo velkolepých scenérií, jsou jediným skutečným důkazem toho, že jsme naživu. A přesně v tomto duchu se nesou koncerty Somnus Aeternus. Velice hutný doom metal se sólovým frontmanem působí na pódiu jako zdrcující parní válec.

27. 1. Brno (Melodka)
28. 1. Ostrava (Barrák)
3. 2. Praha (Modrá Vopice)
4. 2. Plzeň (Divadlo Pod Lampou)
10. 2. Bánská Bystrica (Tartaros)
11. 2. Žilina (Kolečko)

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x