O tom, že na sklonku roku 2020 vydala doom metalová The Corona Lantern nové, atmosférické album „Certa Omnibus Hora“, jsme na Obscuru informovali a zvali vás k poslechu zajímavé novinky.

 

Není bezbolestného odcházení

Jdeš dál a smíření jdou ti vstříc

Ta zdánlivá nehybnost svědomí

Je alegorií, příběhem vědomí

 

V tomto roce se kapela vrátila do studia The Barn, aby mohla nabídnout svým posluchačům zajímavý upgrade. Skladba „Up The Last Hill“, třetí song alba, byla nahrána a nazpívána kompletně znovu, tentokrát v české verzi. Pro Coronu je to podstatná změna a novinka, protože kapela hovořila ke svým fanouškům anglicky a vokalistka Daniela Dahlien Neumanová se musela vypořádat s odlišným frázováním a zkusit trochu odlišnou disciplínu.

„Tam Nahoru“ zároveň muselo zachovat atmosféru a strukturu původní verze, což byl jistě trochu risk, protože čeština mohla skladbu posunout jinam.

V polovině září ale The Corona Lantern dokázali, že i s českým textem může vzniknout zajímavě znějící, mystická skladba s hlubokým přesahem, které nic neubírá na zajímavosti. Kapela tak dokazuje, že český doom má před sebou určitě hodně možností a cest, které ještě neprozkoumal a ve kterých může posluchače obohatit.

 

 

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x