Klubový koncert je často akcí určenou pro fanoušky z okolí klubu, ale proč nevyrazit trochu dál? Ale má to vůbec smysl? Proč ne, když vystupujícími kapelami jsou Open Access, Cronica, Merkfolk a lokalitou je Krakow. Tak se vydalo pár členů redakce Obscuro z Ostravy na klubovou hudební orgii do Polska na koncert v rámci The folk bringer tour. Klubovka se konala 21. listopadu v krakowském klubu „Pub Grodzka 42 Hard Rock Music”, kde dle mého skromného odhadu je kapacita maximálně 70 lidí, ale klub sám působí sympaticky a je zde možno zakoupit i pivo, jež nese název Behemoth a ano, je opravdu pitelné a s chutí by se jich dalo vypít i 15. Leč to už odbíhám.

Do klubu jsme dorazili lehce po osmé hodině večerní, což bylo později, než bylo plánováno, ale trochu jsme se ztratili (ne poprvé). Při vstupu nás hned přátelsky přivítali členové skupiny Merkfolk a hned na to nás zmerčili i členové Open Access, které jste v Česku mohli vidět v rámci ostravského festivalu Folk Metal Pilgrims a i jejich přivítání bylo velmi přátelské. Jen co jsme si objednali první pivo, začali hrát Open Access a v klubu už se mohlo pohybovat kolem 50 lidí. Jejich set byl energický a zazněly i moje oblíbené věci jako Kozak a Over a Mountain Peak. I kapela si koncert viditelně užila a byla dost přesvědčivá, takže další jejich vystoupení si určitě nenechám ujít. Během chystání a zvučení další kapely bylo i další pivo, na jehož konci už byla připravená další kapela Cronica. Ze začátku byly trochu problémy se zvukem, ale není nic, co by se nedalo vyřešit. Při koncertě Cronicy bylo před podiem znatelně více lidí a i samotná kapela byla ve skvělé formě a během jejich koncertu zazněly věci jako Wilk, Śpiący Rycerze a Herr Mannelig. Poslední kapelou, která se představila, byla Merkfolk, před podiem se pomalu začali slézat lidi a vše začalo. Merkfolk byli skvělí a jejich výkon jedině potvrzoval i slušný kotel, který před podiem vznikl a do kterého jsem se ze všech sil přidal i já. Svůj setlist doplnili i o dva precizně zahrané covery, jednalo se o Thousandfold od ELUVEITIE a Vodku od Korpiklaani. Jinými slovy, byl jsem zpocený, ale užil jsem si to. Po koncertě jsme vyřešili i náš rumový rest, který jsme měli u Merkfolk od našeho posledního setkání a po pár pivech se členy Open Access jsme vyrazili na hotel.

No a jaké je shrnutí? Koncert, jak po výkonech kapel, tak i díky práci zvukaře, byl skvělý, klub byl víc než sympatický a pivo nesoucí jméno tamní black metalové ikony si zasloužilo svůj název. Lidi milí a přátelští a jak to říct jednoduše? Pokud budete mít někdy příležitost vidět některou z jmenovaných kapel, tak neváhejte, i kdybyste měli jít několik hodin pěšky. Přeci bych vám nedoporučil něco špatného, i když já a zbytek redakce jsme se raději do polské metropole dopravili autem.

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x