The Unguided je švédská modern melodic death metalová kapela, založená roku 2010 členy Sonic Syndicate a Dead by April. Na kontě má tři alba, z nichž poslední, které vydali v únoru tohoto roku, se mi dostalo do rukou. Řeč je o Lust and Loathing.

Kapela si za dobu své činnosti nepochybně vytvořila svůj specifický zvuk, který je snadno rozpoznatelný.  Avšak pro člověka, který ji nemá velmi dobře naposlouchanou, je jejich hudba dost snadno zaměnitelná se Sonic Syndicate.
Jako již tradičně jsou ve skladbách dva hlasy. Čistý, zastoupený Rolandem Johanssonem, v kontrastu s growlem/screamem Richarda Sjunnessona. Velmi dobře se jejich prolínání poslouchá, a ke zpěvu tedy nemám jedinou výtku.
Dalším velmi významným prvkem jsou klávesy/samply, které tvoří stěžejní osu skladeb a jsou také jejich „jemnější aspektem“.
Album má sice chytlavé melodie, ale na druhou stranu, některé se mi při poslechu velmi slévají a stírají se rozdíly mezi nimi. Nicméně, není vůbec špatné, že jde o věc, kterou nemáte při třetím poslechu už ohranou. Sportovně ale přiznávám, že jsem se deskou trochu prokousávala.

V negativním smyslu bych vyzdvihla skladbu Heartseeker. Když se spustily první tóny, nebyla jsem si jistá, co čekat. Nakonec bych to nazvala největším čajíčkem alba, zpěv mě v tom jen utvrdil, ale za druhou polovinou tuto „idylickou“ píseň trochu zachránily kytary.
Jako nejlepší bych naopak zvolila skladbu Boneyard. Ta si mě získala všemi svými stránkami od začátku až do konce. A je největší pravděpodobnost, že po dokončení recenze se k ní vrátím jako první. Hned v závěsu jsou pak skladby Enraged, King of Clubs a The Worst Day.

Deska má jen 9 skladeb, a tak je poměrně rychle po všem, zhruba za půlhodinku ji máte za sebou. The Unguided odvedli výbornou práci, ale nepřinesli nic, co by mne nějakým způsobem překvapilo nebo jinak oslovilo. Je to profesionální hudba, ale zase nic, co by mne doslova posadilo na zadek. Takže nezbývá než čekat, s čím novým tato banda ještě přijde.

The Unguided - Lust and Loathing

8.4

Písně

7.5/10

Originalita

7.0/10

Produkce

9.5/10

Zpěv

9.7/10

Instrumentální složka

8.5/10

Klady

  • Zpěv
  • Melodie

Zápory

  • Občasná jednotvárnost skladeb

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x