Česká death metalová stálice Tortharry letos slaví 25 let a k této příležitosti chystá pro své nejskalnější fanoušky reedici kompletní diskografie pod názvem „25 let mezi nebem a peklem“. Ta bude obsahovat na deseti nosičích všech osm alb + tři raritní! dema a o nich se kapela vyjádřila na svém facebooku následovně:

„To první je z roku 1991, kdy Tortharry ještě nebyli Tortharry, nýbrž Executor a právě v tomto roce nahrála své stejnojmenné demo, které nikdy oficiálně nevyšlo, a které bylo jediným počinem pod hlavičkou Executor. Nahrávalo se v garáži ve Velké Dřevíči, kde měla kapela zároveň zkušebnu a bubeník Miroslav „Juan“ Jirman se tehdy pyšnil svojí první profesionální bicí soupravou značky Amati, která měla jednu vadu na kráse – byla sytě oranžová – což Juanovi vůbec nevadilo, nicméně zbytek kapely to iritovalo natolik, že když tento odjel s rodiči na dovolenou, bicí mu přestříkali na černo. Snad netřeba dodávat, že to Juana moc nepotěšilo.

Tracklist dema „Executor“ obsahuje šest songů a na našem Soundcloud profilu pro vás máme ukázku ve formě druhé skladby „Mezi nebem a peklem“:

Tato skladba, tedy „Mezi nebem a peklem“, se kapele zřejmě natolik zalíbila, že když v témže roce, tedy 1991, na témže místě, tedy v garáži ve Velké Dřevíči, vznikalo první oficiální demo Tortharry, nejenže se na něj dostala, ale dala též název celému demu. Demo bylo šířeno svépomocí, což znamená, že se kopírovalo na kazety u basáka Martina Vacka doma na hi-fi věži, která byla pořízena z novomanželské půjčky, samozřejmě původně určené pro zcela jiné účely. A aby toho nebylo málo, neustálé kopírování tuto věž zcela zničilo.

Tracklist dema „Mezi nebem a peklem“ obsahuje rovněž šest songů a jako ukázku tu máme pátou skladbu „Z podkosy“:

Třetí demo, které na reedici, najdete je z roku 1992 a nese název „Flames of Eternity“. Poprvé se v sestavě objevuje Dan Pavlík, jenž do Tortharry přešel z kapely Turbulence (kde se mimochodem angažoval i budoucí manažer Tortharry Goro). Tentokráte se nahrávalo už ne v garáži, ale ve studiu v Petrovicích, kde vše proběhlo víceméně hladce, nicméně během zastávky na zpáteční cestě si kytarista Jarda Rubeš vyrazil přední zuby, když v opilosti vystupoval z dodávky a zřítil se obličejem na beton. Jeho jediná reakce bylo cosi o tom, že ho jeho manželka zabije.

Tracklist dema „Flames of Eternity“ obsahuje pět skladeb a jako ukázku si dáme třetí z nich, „The Altar“:

Poslední demo, které Tortharry nahráli, bylo „Incriminated“ z roku 1993. Toto vznikalo ve studiu Past u Hradce Králové a pro kapelu to byl první pobyt v profesionálním studiu, a možná proto se jednalo o jedno z nejklidnějších nahrávání, jaké kapela zažila, prokládané pravidelnou konzumací ovaru a dalších pochutin v nedalekém masokombinátu.

Tracklist dema „Incriminated“ obsahuje taktéž pět kousků a jakožto ukázka nám poslouží třetí věc, „Eternal Insanity“:

Nyní byste tedy měli mít jasno, co vše na „25 let mezi nebem a peklem“ najdete.“

My jen dodáme, že tato nadupaná vychází pod MetalGate records 17.prosince a bude mít limit 300 kusů!

Objednat můžete zde: http://www.metalgate-eshop.cz/index.php/compact-disks/thy-25-let-detail

Foto:facebook.com/tortharry

 

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x