Společná minulost kapely The Agonist a zpěvačky Alissy White-Gluz nabrala po odchodu Gluz do Arch Enemy v roce 2014 směr, který v podobných situacích bývá až příliš obvyklý: vzájemné obviňování přes média a sociální sítě a veřejné praní špinavého prádla k pramalé radosti všech, kteří měli původní sestavu The Agonist rádi.

The Agonist nezůstali po odchodu modrovlasé hvězdičky bez zpěvačky dlouho, Vicky Psarakis zastoupila Gluz velmi rychle a stihla za pět let s kapelou nahrát už tři dlouhohrající desky, tedy pro pořádek, ta poslední v pořadí, Orphans, teprve za dva týdny vyjde u labelu Rodeostar.

Vyjde u Rodeostar, nikoliv tedy u nějakého prémiového labelu, a Vicky Psarakis má v rozhovoru pro Rock Confidential jasno v tom, proč musela kapela hledat nového vydavatele:

„Album bylo kompletně hotové tak rok. Měli jsme velké problémy s vydáním, a kdyby šly věci tak, jak bychom chtěli my, vyšlo by album už v roce 2018. Hlavním problémem v té době bylo, že jsme neměli label, a to z důvodů, které s hudbou vůbec nesouvisely… Byli lidé, kteří nechtěli, abychom tu desku vydali, museli jsme opravdu hodně, hodně tlačit a dokonce jsme zvažovali vydat album vlastním nákladem, což není úplně rozumné obchodní rozhodnutí. Asi šest měsíců jsme se snažili, a když už jsme byli hodně frustrovaní, ozval se nám Napalm Records a navrhl nám, abychom desku vydali u dceřinné společnosti Rodeostar. Nakonec jsme zjistili, že pracujeme se stejným týmem jako u Napalm, tak jsme řekli, že do toho půjdeme…

Nechci spouštět žádné drama, ale myslím, že každému, kdo situaci trochu sleduje, je celkem jasné, že za tím stála Alissa. Zpočátku hodně pomlouvala členy kapely v médiích,  což je pro mě hodně podivná situace, protože je to osoba, kterou jsem nikdy osobně nepotkala. Nikdo netuší, jak hluboko a v jakém rozsahu se nás mohla snažit potopit, o nějakých věcech víme s určitostí, že je udělala, ostatní jsou spekulace. Nebudu se do toho úplně pouštět, co ale vím s jistotou je, že se tuhle kapelu snažila zabít od chvíle, co dostala vyhazov.“

Foto: FB

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x