Zlínská kapela After Evolution byla založena v roce 2013 Nikolou Olšákovou (zpěv + klávesy) a Michalem Matznerem (kytara). Sami svou tvorbu označují termínem ‚After metal‘, ale pro milovníky škatulek dodám, že hudba After Evolution se pohybuje na hraně sympho/gothic metalu.

A po těchto kolejích jede i debutové (demo) album „Threnodies“. To otvírá největší pecka kapely skladba ‚Threnodies‘. Menší klávesové intro zadržuje výbuch, který je ovšem nevyhnutelný. Klávesy s bicími a hlasovým doprovodem spustí vodopád emocí. Ne nadarmo se tato skladba stala soundtrackem k hororu italské spisovatelky Anemone Ledger „Bianconero Cupo“. ‚Frozen‘ slibuje dle názvu mrazivou baladu, ovšem tady název mate. Slušně šlapající píseň dává prostor pro ukázku hlasového rozsahu zpěvačky Nikoly, ale nepředbíhejme. ‚Break Your Fate‘ má nigthwishovský začátek. Ostatně celé album je cítit Holopainenovskou inspirací, ale nejen kapela z finského Kitee se dostala After Evolution pod kůži. V ‚Hopeleness‘ se totiž povedlo elegantně připomenout Within Temptation v temnější podobě, aspoň tak mi to přijde. U této písně jsem se navíc přistihl, že mě všechny ty symfonické aranže baví a ani mi nevadí, že kytara s basou stojí v pozadí. Jestliže ‚Hopelessness‘ mi připomnělo Withiny, tak balada ‚The Rain‘ jsou Within Temptation jak dělo. Nikola se nebojí zajet do výšek a jde jí to dobře. A navíc dojde i na kytarové sólo, takže u mě v pohodě, jen mi přijde, že konec skladby je nějak useknutý. Druhou půlku alba začíná ‚Steal the Time‘, která, když se zdá, že se jedná o pomalejší píseň, nabere na intenzitě a takhle se to přelévá až do konce. ‚Falling Down‘ otvírá drhnutí basy a pro mě druhá nej pecka na „Threnodies“. Desku uzavírá trojlístek ‚Chest of Lies‘, ‚Damned Soul‘ a ‚Give me the Promise‘, ve kterých cítím opravdu After Evolution, byť se do ‚Give me the Promise‘ opět přimotají hádejte kdo.

threnodies

Z verze, která je k dispozici, bohužel After Evolution nemůžou udeřit naplno, protože album bylo nahráno mimo studio, ale snad se dočká profi kabátku, aby vynikly kytary, které můžou vytáhnout celkový dojem o dost vytáhnout. Potenciál tam bezesporu je, tak snad se co nejdříve naplní!

Foto:facebook.com/AfterEvolution

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x