Allisa White-Gluz versus The Agonist: Zrada!

Příchod modrovlasé Allisy White-Gluz do tábora Arch Enemy coby nástupkyně Angely Gossow byl v roce 2014 bezesporu metalovou událostí číslo jedna. Kapela The Agonist, kterou Alissa spoluzakládala a ve které do přestupu působila, obratem oznámila příchod Vicky Psarakis a svět se, i přes lehce trpkou reakci Allisy, zdál v pořádku, tedy alespoň pro ty fanoušky, kteří odchod Angely překousli.

Poslední týdny ale ukazují, že odchod Allisy zdaleka nebyl hladký a nakonec došlo i na dost tvrdá slova, byť s tříletým odstupem. Allisa si v nedávném podcastu frontmana Hatebreed Jameyho Jasty posteskla, že vůbec netušila, že bude z The Agonist odejita, že se svým odchodem nesouhlasí a se zbytkem kapely už do konce života nepromluví, protože to od nich byla nejhorší zrada, jaké se na ní mohl zbytek kapely dopustit.

Reakce z tábora The Agonist na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat. Kytarista Danny Marino zveřejnil obsáhlé vyjádření k působení Allisy v The Agonist, ze kterého vybírám to podstatné:

„Allisa přijala nabídku přidat se k Arch Enemy, aniž by nám o tom řekla. Arch Enemy začali plánovat desku a turné s Allisou, aniž bychom my něco tušili. O několik měsíců později nám Allisa oznámila, že přijala nabídku jiné kapely, že se ale nemáme bát, protože to The Agonist neohrozí. Celé měsíce jsme se snažili z ní dostat nějaké informace, ale neřekla nám, o jakou kapelu se jedná, s tím, že zatím nesmí. Postupně jsme se přestali ptát, o co jde, a jen jsme zjišťovali, jestli s námi odehraje koncerty, a ona stále odpovídala, že nemůže říct. Žili jsme v temnotě a to nás postupně začalo víc a víc štvát, až jsme si spolu úplně vážně sedli a my jsme jí vysvětlili, že takhle nemůžeme pokračovat, protože máme zabookované turné a festivaly a musíme vědět, jestli je bude schopná odehrát. Teprve v tomto okamžiku nám řekla, že se zeptá té druhé tajuplné kapely, načež nám oznámila, že musíme zrušit všechno, co jsme už měli v kalendáři, včetně našeho prvního evropského turné. V tu chvíli bylo jasné, že jsme té druhé kapele vydáni na milost a nemilost. Tak jsem zavolal našemu agentovi v Century Media a řekl mu, že musíme všechno zrušit kvůli nějaké tajemné kapele, ve které má Allisa působit, a ten člověk se mě překvapeně zeptal, jak je to možné, že jim Allisa řekla, že zatímco bude s Arch Enemy, tak si The Agonist dá pauzu. Jinými slovy, v Century Media to všechno věděli, my ne. Tohle byla ta zrada. Další čtyři lidi v kapele a jejich ambice nevzala Allisa vůbec v potaz.“

Původní vyjádření dále zevrubně popisuje chování Allisy ve studiu, při přípravě desky, na které už se nakonec nepodílela, při natáčení videoklipů, které postupně úplně sabotovala, a na koncertech, kde při sebemenší nespokojenosti se zvukem nebo sálem odcházela z pódia nebo dělala vzteklé scény. Výčet výhrad, které ostatní členové kapely vůči své tehdejší zpěvačce měli, pak končí obviněním z přehánění zásluh na grafice, fotografiích a managementu kapely, o které se Allisa na svém soukromém profilu přihlásila.

Společná minulost kapely The Agonist a zpěvačky Allisy White-Gluz tak nabrala směr, který v podobných situacích bývá až příliš obvyklý: vzájemné obviňování přes média a sociální sítě a veřejné praní špinavého prádla k pramalé radosti všech, kteří měli původní sestavu The Agonist rádi.

Původní podcast Jameyho Jasty si můžete pustit zde.

Vyjádření Danny Marina zveřejnil server Blabbermouth zde.

Foto Michael Mathieu, Facebook

Podobné články

Allisa White-Gluz versus The Agonist: Zrada!

About The Author
- Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na