Příchod modrovlasé Allisy White-Gluz do tábora Arch Enemy coby nástupkyně Angely Gossow byl v roce 2014 bezesporu metalovou událostí číslo jedna. Kapela The Agonist, kterou Alissa spoluzakládala a ve které do přestupu působila, obratem oznámila příchod Vicky Psarakis a svět se, i přes lehce trpkou reakci Allisy, zdál v pořádku, tedy alespoň pro ty fanoušky, kteří odchod Angely překousli.

Poslední týdny ale ukazují, že odchod Allisy zdaleka nebyl hladký a nakonec došlo i na dost tvrdá slova, byť s tříletým odstupem. Allisa si v nedávném podcastu frontmana Hatebreed Jameyho Jasty posteskla, že vůbec netušila, že bude z The Agonist odejita, že se svým odchodem nesouhlasí a se zbytkem kapely už do konce života nepromluví, protože to od nich byla nejhorší zrada, jaké se na ní mohl zbytek kapely dopustit.

Reakce z tábora The Agonist na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat. Kytarista Danny Marino zveřejnil obsáhlé vyjádření k působení Allisy v The Agonist, ze kterého vybírám to podstatné:

„Allisa přijala nabídku přidat se k Arch Enemy, aniž by nám o tom řekla. Arch Enemy začali plánovat desku a turné s Allisou, aniž bychom my něco tušili. O několik měsíců později nám Allisa oznámila, že přijala nabídku jiné kapely, že se ale nemáme bát, protože to The Agonist neohrozí. Celé měsíce jsme se snažili z ní dostat nějaké informace, ale neřekla nám, o jakou kapelu se jedná, s tím, že zatím nesmí. Postupně jsme se přestali ptát, o co jde, a jen jsme zjišťovali, jestli s námi odehraje koncerty, a ona stále odpovídala, že nemůže říct. Žili jsme v temnotě a to nás postupně začalo víc a víc štvát, až jsme si spolu úplně vážně sedli a my jsme jí vysvětlili, že takhle nemůžeme pokračovat, protože máme zabookované turné a festivaly a musíme vědět, jestli je bude schopná odehrát. Teprve v tomto okamžiku nám řekla, že se zeptá té druhé tajuplné kapely, načež nám oznámila, že musíme zrušit všechno, co jsme už měli v kalendáři, včetně našeho prvního evropského turné. V tu chvíli bylo jasné, že jsme té druhé kapele vydáni na milost a nemilost. Tak jsem zavolal našemu agentovi v Century Media a řekl mu, že musíme všechno zrušit kvůli nějaké tajemné kapele, ve které má Allisa působit, a ten člověk se mě překvapeně zeptal, jak je to možné, že jim Allisa řekla, že zatímco bude s Arch Enemy, tak si The Agonist dá pauzu. Jinými slovy, v Century Media to všechno věděli, my ne. Tohle byla ta zrada. Další čtyři lidi v kapele a jejich ambice nevzala Allisa vůbec v potaz.“

Původní vyjádření dále zevrubně popisuje chování Allisy ve studiu, při přípravě desky, na které už se nakonec nepodílela, při natáčení videoklipů, které postupně úplně sabotovala, a na koncertech, kde při sebemenší nespokojenosti se zvukem nebo sálem odcházela z pódia nebo dělala vzteklé scény. Výčet výhrad, které ostatní členové kapely vůči své tehdejší zpěvačce měli, pak končí obviněním z přehánění zásluh na grafice, fotografiích a managementu kapely, o které se Allisa na svém soukromém profilu přihlásila.

Společná minulost kapely The Agonist a zpěvačky Allisy White-Gluz tak nabrala směr, který v podobných situacích bývá až příliš obvyklý: vzájemné obviňování přes média a sociální sítě a veřejné praní špinavého prádla k pramalé radosti všech, kteří měli původní sestavu The Agonist rádi.

Původní podcast Jameyho Jasty si můžete pustit zde.

Vyjádření Danny Marina zveřejnil server Blabbermouth zde.

Foto Michael Mathieu, Facebook

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x