Slovenšti April Weeps se po dlouhých pěti letech od vydání prvotiny „Outer Calm, Pain Within“ hlásí s novou deskou.

Atmosférický metal na pomezí gothic metalu, doomu a dark metalu v podání této kapely si našel cestu k mnoha posluchačům a zaslouženě patří k tomu nejlepšímu, co slovenská scéna v posledních letech nabízí. Nová deska „Comma“ nabídne celkem devět skladeb s velkorysou stopáží a ambiciózní produkcí. Kapela okomentovala tvůrčí proces na albu následujícími slovy:

„Po pěti letech od vydání úspěšného debutu „Outer Calm, Pain Within“ přicházejí atmosféričtí metalisté April Weeps z Dunajské Stredy s novým albem „Comma“, které vychází 27. 4. 2018. Album samotné představuje pozvánku do světa stojícího mimo poznanou realitu, mimo rutinu a každodenní shon, pozvánku k nádechu a zastavení se. Paradoxem je, že při tomto vykročení z reality a napojení se na vnitřní svět jednotlivce se člověk ocitá v té skutečné pravé podstatě bytí – střetává se s pocity smutku, hněvu, překvapení, strachu, radosti a možná až hnusu. Hudební bohatostí a tématy zachycenými v textech se kapela snaží přiblížit plejádě pocitů, které se skrývají v každém z nich. V písních dostává prostor a formu jejich kreativní energie, ale i ventilované afekty či pracně vytvořené a pospojované melodie a pasáže. Tématicky se dotýkají situací, které přinesl sám život. Samotný proces tvorby kopíroval různorodost jeho obsahu – nechybělo nadšení provázející začátky tvorby nových písní, radost z prvního přehrání napsané skladby ve zkušebně nebo první poslech hotového materiálu provázený mírnou hrdostí, ale i frustrace z nespokojenosti, nepochopení, vnitřní i otevřené konflikty, místy vedoucí ke kompromisu, vyčerpanost z dlouhodobého úsilí, rezignace. I toto je realita procesu tvorby kapely, kde se třepávají silné osobnosti se specifickými postojem a názory na svět. Hnací silou pevnější než kterékoliv lepidlo je právě kapela samotná a společný výtvor, společný zážitek těchto sedmi silných individualit, které se při hraní přetavují v jednotu s názvem April Weeps. A o tom je nové album, o autentickém bytí s tím, co je tu právě teď.“

April Weeps představí novou desku v rámci českého turné v doprovodu Ador Dorath, Arch Of Hell a dalších. Data a zastávky najdete níže:

11. 5. 2018 – Hodonín, Club Nautilus (Arch of Hell, Mater Monstifera, Ador Dorath)

12. 5. 2018 – Praha, Nová Chmelnice (Arch of Hell, Mater Monstifera, Ador Dorath)

19. 5. 2018 – Brno, Melodka (Ignea, Arch of Hell, Mater Monstifera, Ador Dorath)

Desku „Comma“ si můžete streamovat na Bandcampu zde: https://aprilweeps.bandcamp.com/album/comma

Video k pilotní skladbě „Palingenesis“ si pusťte zde: https://www.youtube.com/watch?v=TgFLRzOhW7A

Foto: Facebook

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x