Arkona představila první ochutnávku z reedice debutového alba “Vozrozhdenie”

Ruská folk-metalová ikona Arkona se chystá 11. listopadu znovu vydat své debutové album “Vozrozhdenie”, které vyšlo v roce 2003. Kapela pod vedením charismatické Mashy se ale rozhodla nejít cestou remasteru původní nahrávky, ale nahrát celou desku znovu. Kapela už zveřejnila první ukázku, písničku “Pod mechami”, a u té příležitosti také kapela zavzpomínala na historii nejen této písničky:

“Původně jsme album ‘Vozrozhdenie’ plánovali s devíti písněmi, složené z repertoáru první sestavy Arkony. Písničky ‘Pod mechami’, ‘K domu Svaroga’ a ‘Zov predkov’ napsala Masha v létě 2003 poté, co ostatní spoluhráči kapelu opustili. Na skladbě ‘Pod mechami’ se měli podílet členové kapely Pagan Reign, ale z nějakých už zapomenutých důvodů ze spolupráce sešlo. Skladba se později stala součásti debutového alba, a jako host se na ní podílel Alexej Agafonov z kapely Butterfly Temple. Nová verze písničky se původním záměrům ‘jak by to mělo znít’ blíží z několika důvodů: vokály obstarala výhradně Masha, s výjimkou dialogu, kde mužskou část nahrál kytarista Sergej; do písničky přibyla akustická kytara, kterou do písničky napsal už kdysi dávno Dmitrij Vetrodar z Pagan Reign, ale nikdy ji nenahrál. Akustické party nahrál kytarista Alexander Strelnikov, a za to bychom mu chtěli moc poděkovat! Třetím důvodem je, že nová verze obsahuje původní aranže tak, jak je Masha napsala před třinácti lety. Spojení hebkého zvuku flétny a sopilky, které nahrál Vladimír Volk, a zběsilých bicích Andreje Iščenka, jsou důvody, proč vdechujeme starým písničkám nový život. A mimochodem, pracovní název této písničky původně zněl ‘New1’.”

 

Reedici vyjde 11. listopadu péčí Napalm Records v podobě digipacku, zdobeném ilustracemi malíře Krise Verwimpa. Předobjednat můžete zde: https://shop.napalmrecords.com/arkona/

Podobné články

Arkona představila první ochutnávku z reedice debutového alba “Vozrozhdenie”

About The Author
- Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na