Když vydala berounská stálice Bikkinyshop letos na jaře LP jménem „Posh“, rozvířila tím po třech letech od svého posledního alba poměrně slušně domácí undergroundové vody. Kdo ale čekal, že se tahle crossover-core smečka spokojí s několika pochvalnými recenzemi a pravidelným koncertováním, ten se teď asi nestačí divit. Bikkiny totiž v roce 2018 řádně tlačí na pilu. Důkazem budiž již čtvrtý videoklip, který aktuálně vychází k singlu „Misfit“.

„Režie se opět chopil náš kámoš Mateyf Iks z Papa Pech Productions a pod jeho rukama vznikla poměrně temná náladovka,“ říká frontman kapely Tomáš Čeřovský. „Chtěli jsme změnu oproti předchozím klipům. Trochu zpomalit ve střihu a nechat na diváky působit hutnou atmosféru. Matěj s Ondrou, kteří to pro nás natočili, to vzali od podlahy a v rámci dostupného rozpočtu z toho vymáčkli maximum!“

Textově singl odkazuje na světově úspěšný seriál Dexter o sériovém vrahovi z Floridy. Proč je tomu tak a jak takové téma zapadá do konceptu desky? „Tu show jsme přeci sledovali skoro všichni. Vždycky dáváme na desku jak vážný témata, tak i pár věcí jako odlehčení, aby bylo jasný, že to děláme pořád hlavně pro radost. Tahle rozporuplná postava byla ideální námět. Konceptem desky je myšlenka, že dnes lidé nosí masky, vystupují statečně, leč inkognito na sociálních sítích, cpou pod nos druhým virtuální (ne)realitu vlastního života. No a on byl uvnitř taky někdo úplně jiný, než jako ho znalo okolí. A navíc kosil padouchy, takže v pořádku,“ vysvětluje Tomáš.

Kromě kapely samotné v klipu vystupuje v roli sériového vraha Josef Czenda Urbánek, bývalý hlas kapely Support Lesbiens a frontman vršovické legendy Post-it, která se před časem úspěšně vrátila na undergroundovou scénu. Jak k tomuhle spojení došlo? „Tak Czenda je v první řadě kamarád, stejně jako ostatní kluci z Post-it. Když se točila deska, oslovili jsme ho, jestli by nechtěl zahostovat a nakonec nám nazpíval právě melodii v songu „Misfit“. Když tak došlo na točení klipu, bylo jasný, že ho tam musíme nějak dostat – bylo by divný, kdybych zpíval jeho party já. Navíc, když se kluci vraceli singlem „Opět sami“, oslovili zase oni mě, abych se ukázal v jejich videu. Jsme rádi, že si uměj kapely takhle pomáhat.

Během jara a léta již stačili Bikkiny představit fanouškům lyrics video k singlu „Seven days“, které vyrobil Adrian Janeček z John Wolfhooker, a poté již regulérní videoklipy – doslova ohnivou romanci „Fox in a mask“, sondu do natáčení desky „Left behind the wall“ a v neposlední řadě akčně komediální „Burn this place“. „Stoupnout si občas před kameru je legrace. Tyhle čtyři věci navíc vidělo na Youtube a Facebooku kolem 100.000 lidí. Doufáme, že „Misfit“ se bude taky líbit,“ pokračuje hlas Bikkin.

A co je v plánu dál? „Chceme na podzim a v zimě koncertovat, jak jen to půjde a bokem chystat nový materiál. Taky se nám poměrně slibně rýsuje festivalová sezóna, na kterou se chceme zaměřit – ukázat se co nejvíce lidem, protože bez nich to nejde. Každopádně s klipy nekončíme a když se hecneme, natočíme je klidně na komplet desku. To tu myslím ještě nikdo neudělal, tak proč nebýt první,“ uzavírá v nadsázce Tom.

Kapela se na domácí scéně pohybuje již skoro 20 let. Založena byla bratry Prokšovými v roce 1998. Novodobou historii začala psát roku 2010 po příchodu muže s mikrofonem z ostřílených Luca Brasi.

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x