Pátek 23. září 2016 se (doufejme) zapíše do srdcí fanoušků folk metalu zlatým písmem, neboť právě tohoto dne ohlásili Anna Murphy, Merlin Sutter a Ivo Henzi, tedy trojice muzikantů, kteří před nedávnem za dramatických okolností opustili řady Eluveitie, vznik nové kapely.

Pro ty z vás, kteří jste sledovali kauzu „Anna versus Eluveitie“, to nebude překvapením, Anna i její kolegové v prohlášeních, které vydali bezprostředně po odchodu z kapely, kterou pomáhali vytáhnout na metalový Olymp, samozřejmě řekli, že s muzikou přestat nehodlají. Vězte tedy, že nová kapela se jmenuje Cellar Darling, a že právě v pátek 23. září se kapela představila světu svým prvním singlem „Challenge“, zveřejněným ve formátu lyric videa, a druhým singlem „Fire, Wind And Earth“, který si můžete pustit ze Soundcloudu.

Anna Murphy už v roce 2013 vydala sólovou desku s názvem „Cellar Darling“, na jejíž podporu odehrála i menší turné spolu s Anekke Van Giersbergen, sólová deska a současná kapela mají ale jen málo společného. Kapela však odehraje své první koncerty jako support kapely The Gentle Storm, tedy kapely, které šéfuje právě Anekke.

 

Své první dva singly kapela okomentovala takto:

Challenge je o vnitřním boji, boji, který bojujete sami proti sobě i proti celému světu. Je o Tobě, když křičíš sám na sebe v zrcadle a cítíš v žilách nově nabytou sílu. Je o selhání, o nevzdávání se, o úspěchu. Je o bipolárním tanci, kterému říkáme život. ‚Challenge‘ našla inspiraci v představě, které se opakovaně vkrádala Anně do hlavy v době, kdy překonávala spoustu těžkostí. Hudba, která tu představu doprovází, je kombinací boje a tance, sladkosti a vzteku.

‚Fire, Wind & Earth‘ jsme nahrávali ve stejné době během horkého, zpoceného léta. Nápad na intro už Ivo nosil v hlavě delší dobu, a jakmile jsme dali dohromady Cellar Darling jako kapelu, začali jsme na nápadu pracovat společně. Výsledkem je přímočará a zběsilá písnička, jak hudebně, tak textově.“

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x