Švédští Ghost jsou dokonalým příkladem toho, že kvalitní muzika sama k úspěchu nestačí. Kapelu od počátku budovali jako marketingový produkt především dva muzikanti: Tobias Forge a Martin Persner. Kapelu navlékli do víceméně debilních kostýmů, rozdali si víceméně debilní přezdívky, nanesli si na tváře víceméně debilní množství pudru a dali si záležet na tom, aby ta směska víceméně debilních nápadů zapadla jedna po druhé do produktu, který ve výsledku v podstatě nemá chybu. Nezapomněli na teatrálnost, která se velmi hodí zinům, přidali víceméně smyšlené historky z pozadí kapely a tradá na vrchol hitparád.

Jenže i tento produkt se ve svém tažení do peněženek metaláků zasekl. V loňském roce se za vítězného troubení rockového bulváru profláklo, kdo za původně pečlivě utajenou identitou stojí (a přitom stačilo mrknout do katalogu švédského správce autorských práv, tajnost netajnost, copyright se registruje na jméno, ne na kapelu či přezdívku), a kapela se zhroutila v okamžiku, kdy se ekvipa muzikantů od frontmana dozvěděla, že pokud si toho ještě nevšimli, jsou jen nájemní muzikanti a žádný podíl na zisku jim nenáleží. Související článek z doby před rokem si můžete přečíst zde: https://obscuro.cz/soudni-tahanice-mezi-cleny-ghost-nabiraji-na-obratkach/.

Tobias Forge se svou novou družinou však i nadále neochvějně kráčí vpřed, mimo jiné i ku Praze, byť pouze v roli předskokana Metallicy. Martin Persner se vrátil ke kapele Magna Carta Cartel, se kterou chystá nové album. V aktuálním rozhovoru pro Goatia Media pochopitelně padla i otázka na Ghost a Persner nebyl moc sdílný:

„Promiň, ale nechci o tom mluvit. Chápu, že to každého zajímá, ale pro mě to byla skupina pěti, šesti přátel, mezi kterými se stalo něco hrozného. Je to jako mluvit o vlastním rozvodu, a opravdu nechci mluvit o ničem, co se týká vzájemných vztahů a tak, je to prostě příliš osobní.“

Mno. To jsme se toho dozvěděli, že, pravděpodobně je stále příliš brzy na důkladné veřejné praní špinavého prádla, ale můj soukromý odhad je, že to cosi hrozného není nic jiného než podíl ze zisku. Počkejme si.

Rozhovor s Martinem Persnerem o Magna Carta Cartel si pusťte zde. Otázka na Ghost je vlastně ta úplně nejnudnější část rozhovoru, mimochodem.

https://www.youtube.com/watch?v=ymDL3Cnlv0o

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x