Anthrax patří mezi metalové stálice, mezi pionýry thrash metalu, mezi „velkou čtyřku“ amerického thrashe, a jak se ukázalo v rozhovoru pro podcast Trunk Nation Virtual Invasion, také mezi vlhké sny Corey Taylora. Než se ale dostaneme k tomu, co frontman Slipknot vlastně řekl, pojďme si nejprve připomenout, co k tomuto prohlášení vedlo.

Anthrax vznikl v roce 1981, jejich kariéra se ale rozjela ve velkém až po příchodu Joey Belladonny v roce 1984. Belladonna s kapelou nahrál čtyři úspěšné desky, kariéru Anthrax ale na počátku devadesátek poškodila spolupráce s Public Enemy, kterou skalní thrasheři jen těžko skousávali. Náhlý komerční neúspěch vedl ke křečovitým „publicity stuntům“ typu účasti v kultovním sitcomu Ženatý se závazky a nevyhnutelně vedl až k personálním změnám. V roce 1992 tak Belladonna nedobrovolně Anthrax opouští (dílem i kvůli drogám a chlastu) a na jeho místo nastupuje John Bush, který s Anthrax nahraje pět studiovek, setká se na pódiu s Belladonnou a nakonec mu pozici vokalisty opět přepustí, aby si to nakonec rozmysleli oba a nechali post zpěváka neobsazený. To jsme prosím v roce 2007, když na scénu vstupuje Corey Taylor, kterého Scott Ian a FrankBello přizvou k akustickému minikoncertu v jakémsi newyorském baru.

„Tak jsme tam šli, dali si večeři a zahráli akustický set. Po koncertu jsme jen tak kecali, když napůl žertem zazněla hláška, jestli by nebylo boží, kdybych se přidal k Anthrax. Zasmáli jsme se tomu, ale pak jsme se zarazili a řekli si, hele, to by mohlo být zajímavé. Bylo to zrovna mezi Johnem a Joeym, ještě předtím, než se ke kapele přidal, jak se jmenoval, Dan (Nelson). Tak jsme o tom mluvili a mluvili a mě ta myšlenka začala opravdu bavit. Poslali mi nějakou muziku, která se pak objevila na desce „Worship Music“, ale nic se nenahrálo, protože v ten den, kdy jsem měl letět do Chicaga na zkoušku se Scottem a Charlie Benantem, zavolali mi z Roadrunner a řekli mi, že mi to nedovolí, protože se mám vrátit  a dodělat ještě jednu desku se Slipknot, na kterou jsme měli u Roadrunner smlouvu. Poprvé v životě jsem se cítil zahnaný do kouta. Ne že bych nechtěl nahrát „All Hope Is Gone“ se Slipknot, ale představa nahrávání s Anthrax se mi vážně líbila.“

Příběh o tom, jak Corey Taylor málem nastoupil k Anthrax, skončil, jak už všichni víme, nový zpěvák Dan Nelson se u Anthrax dlouho neohřál, už v roce 2009 se do kapely vrátil Belladonna, a kdo viděl Anthrax třeba loni na Brutal Assault, ví, že pánové jsou stále v luxusní formě. Před pár dny také Anthrax vydal vzpomínkový box set ke třicátému výročí desky „Persistence of Time“ – více naleznete třeba zde.

 

Foto: Facebook

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x