Corey Taylor, zpěvák kapel Slipknot a Stone Sour, chystá na květen neobvyklé turné – sérii akustických koncertů odehraných dle pravidel sociálního distancování a bezpečnostních pravidel souvisejících s pandemií viru Covid-19.

V rozsáhlém článku pro magazín Rolling Stone se Taylor rozpovídal nejen o situaci v hudební branži:

„Byl to nejšílenější rok, jaký jsem zažil, a to říkám jako člověk, který se jednou ráno probudil v Amsterdamu ve špatném pokoji na hotelu, oblečený do cizího oblečení. Nedávno proběhlo první výročí Velkého Lockdownu, provázené rostoucí nadějí ve zvrat k lepšímu, takže se zdá být šťastnou náhodou, že plánujeme pseudo mini-turné za dodržení všech opatření a sociálního distancování.

Většině z vás to bude připadat jen jako plán, jak zahrát lidem písničky, které rád hraju, ale já a ostatní hudební branži víme, že na nás závisí tisíce lidí svým živobytím, a ti potřebují, aby se ozubená kola roztočila, z klubové scény se vyhnali pavouci a všichni se vrátili k práci. Je to životní míza miliónů dalších: lidí, kteří si nás zabookují, klubů, které nás hostí, techniků a managementu, který nám pomáhá, řidičů autobusů, kapel, které jedou na turné s námi, promotérů, kteří rozjedou kampaň, a v neposlední řadě fanoušků, kteří potřebují koncerty stejně tak jako my, po 365 dnech, kdy jsme zavření v jeskyních.

Jakkoliv moc jsme toužili něco takového připravit, věděli jsme, že to musíme pečlivě promyslet do těch nejmenších detailů tak, abychom měli jistotu, že jedeme podle pravidel, ať už v tom kterém státě platí pravidla, jaká chtějí. Chystáme sezení po skupinkách (pod seating), kontroly tělesné teploty, distancování, roušky na obličeji všude kromě „podů“, podepsaný informovaný souhlas a tak dále.

Samozřejmě se najdou lidi, kteří uvidí titulek a okamžitě usoudí, že žádné z těchto opatření nechystáme. Vlastně, spousta lidí nečte nic než titulky a okamžitě se začnou hroutit, aniž by věnovali byť jedinou sekundu ověřením, zda jsou jejich podezření pravdivá nebo ne. Prostě se přidají k hordám nenapravitelných křiklounů, kteří jen čekají na další velkou věc, kterou by mohli nenávidět.

Ocitli jsme se uprostřed generace extrémů… Začalo to skutečnými problémy jako systémovým rasismem, toxickým sexismem, zneužitím síly, diskriminací a všemi projevy, které s nimi jdou ruku v ruce. Bohužel jsme se z nějakého důvodu stali závislými na těchto dramatech a hledáme cokoliv, co by nás mohlo nasrat, i přestože se v tom skrývá jen málo, nebo dokonce vůbec nic. K pozvednutí hlasu teď stačí fakt málo: jako když Taylor Swift neunesla vtípek na svůj účet od Netflixu (v jednom z původních seriálů Netflixu ženská postava utrousí „Střídáš chlapy častěji než Taylor Swift, pozn. red.), ačkoliv by si ho všiml jen málokdo, kdyby držela pusu, nebo když se Winstonu Marshallovi líbila špatná kniha (banjoista kapely Mumford And Sons ohlásil odchod z kapely poté, co na Twitteru pochválil knihu ultrapravicového provokatéra Andyho Ngo).

Nikdo už se ničím nedokáže vyrovnat, nikdo už se nedokáže normálně bavit, všichni chtějí jen rušit věci bez možnosti nápravy. Vinu na tom nese levice, pravice, média, celebrity, internet, sociální sítě, ale pokud chcete opravdu najít toho odpovědného, nebo možná nezodpovědného, jděte nejspíš najít nejbližší zrcadlo. Když se rozhodneš se naštvat kvůli nějaké bezvýznamné sračce, stejně jako se naštveš kvůli něčemu opravdu velkému, lidi ten rozdíl přestanou vnímat. Možná, ale fakt mooooožná, kdybychom nechali něco z těch bezvýznamných sraček vyšumět do ztracena, možná by se lidi na obou stranách kulturní mince začali zase zajímat.“

Celý Taylorův editorial byl redakčně zkrácen, původní verzi naleznete v odkazu níže.

https://www.rollingstone.com/music/music-news/slipknot-corey-taylor-covid-op-ed-1143689/

Informace o akustickém turné, Taylorově nové sólové desce a provázejících opatřeních najdete třeba zde: https://www.facebook.com/TheCoreyTaylor

Foto: FB

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x