Už jste slyšeli o albánské metalové scéně? Já se přiznám, že nikoliv. Server metal-archives.com eviduje pouze šest aktivních metalových kapel  – a jednou z nich je heavy/thrashové kvarteto Crossbones z hlavního města Tirana.

Crossbones vznikli v roce 1996 a hned následující rok vydali debut „Days of Rage“. Roky plynuly a teď po 20 (!) letech se Crossbones připomínají světu albem „WWIII“. Desku otvírá skladba „I’m God“ a do sluchátek se mi dostává thrash, balancující na heavy metalové hranici, ve středním tempu. Zpěv zajímavý s krásným frázováním a výrazným refrénem, takže vše se zdá ok, ale není. Slušnému tempu dala na frak pasáž, ve které se prostě jen „jamovalo“, aby z toho vzešlo sólo Bena Turka. Vše naštěstí vrátil zpátky chytlavý refrén, ale… Následující tři fláky jsou slušné kousky, mezi nimiž vyzdihuji „WTF“. Na jejím začátku překvapí barva hlasu Olsiho Ballty, posledního člena původní sestavy. Počáteční feeling „WTF“ je tajemný a cítící něco prohnilého. Opět nechybí sólo Turka a progresivní (?) pasáž. Crossbones si prostě rádi hrají, z čehož vyplývají nečekané změny temp a ukázky hráčských dovedností. Bohužel všeho moc škodí. Thrashová ingredience ustupuje a do popředí se dostává heavík, v jehož duchu se odehrává prostřední část alba. Tu a tam se zrychlí, ale zdá se mi, jakoby kapela hledala svůj výraz. Co rozhodně stojí za zmínku, je ale opět hlas Olsiho Ballty. Na celém albu podává velice dobrý výkon, díky čemuž dokáže udržet posluchače v soustředění. Předposlední věc „That Kind of Feeling“ se přes utahanější začátek rozjede do mému uchu lahodícího tempa, ze kterého se víceméně nepoleví. Záverečná balada „I’m God, Pt. 2“ už jen napíše tečku za exkurzí do albánské scény.

Co napsat na závěr? Pokud holdujete nečekaným změnám rytmu a jste rádi v očekávání, co za pár vteřin přijde, je pro vás „WWIII“ jako dělaná.

Foto:metal-archives.com

 

Crossbones - WWIII

7.5

Skladby

7.0/10

Originalita

6.5/10

Produkce

8.0/10

Zpěv

8.5/10

Instrumentální složka

7.5/10

Klady

  • Zpěv

Zápory

  • Dlouhé instrumentální pasáže

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x