Prokuratura okresu Spokane v pátek 5. ledna oznámila, že zprošťuje žaloby čtyři členy polské skupiny Decapitated, kteři byli obvinění z únosu a znásilnění. Prokuratura toto zdůvodňujě „péčí o dobro oběti“ a nevylučuje, že by Decapiated mohli být souzeni v budoucnu. Ve zdůvodnění se dál píše, že obhajoba chystala zpochybnit věrohodnost svědectví údajné oběti, která zřejmě v minulosti lhala policii o tom, že ji napadl její přítel. V tomto okamžiku není jasné, kdy bude členům kapely dovoleno vrátit se do Polska.

Kapela, která byla už před několika týdny propuštěna z vazby, ke zpětvzetí žaloby vydala následující prohlášení:

Nové důkazy ukázaly, že skupina je nevinná. Přestože by skupina uvítala příležitost, aby byly všechny důkazy prošetřeny u soudu, je potěšena rozhodnutím [zprostit členy žaloby]a už se velmi těší na návrat domů do Polska.

V tento moment nelze říct, zda se prokuratura rozhodla zprostit skupinu obžaloby kvůli nedostatku důkazů. Decapitated při propuštění z vězení museli podepsat svolení k vydání do USA, takže není úplně vyloučeno, že souzeni nakonec budou. Více se snad dozvíme v následujících dnech.

 

O autorovi

Satan is real.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x