ei-2015

Belgická skupina Evil Invaders se do většího podvědomí metalových fanoušků zatím nezapsala, ale našlápnuto mají kluci více než dobře. Ostatně za  3 roky se toho dá udělat hodně, ale v přehršle metalových a metalcorových kapel je celkem mazec prorazit, a tak nějak říkat, že já to dělám jinak a nejlépe a vy teď budete chodit na naši muziku. To, aby tomu tak bylo, se musí kluci hodně snažit. A nutno přiznat, tak snaha se jim rozhodně nedá upřít. Ostatně posuďte sami. V roce 2013 vydávají EP, poté podepisují smlouvu s gigantem Napalm Records. V letech 2014-2015 jedou evropské turné s Destruction, Majesty, Skull Fist, Lost Society a k tomu přidají i dvě zastávky v Japonsku. Aby to nebylo málo, tak se objeví i na festivalech jako Graspop (BE), Pukkelpop (BE), Out&Loud GER) a na spoustu dalších akcí v Belgii. Zkrátka jízda jak se patří na speed/thrash metalovou smečku. O tom, že se kapela Evil Invaders líbí, svědčí i umístění v belgickém žebříčku, kde se již drží několik týdnu jako první speed/thrash metalová skupina..

Styl, kterým se Evil Invaders prezentují, tu  panoval v osmdesátých letech a zdálo se, že se již nevrátí, ale kluci to všechno přináší zpět ve velkém stylu a jsou dokonce považováni za jednu z nejslibnějších (extrémních) metalových kapel nové generace.

Zatím vydali dvě desky a jakýmsi příslibem do budoucna je nyní jejich čerstvé EP „In for The Kill“, na kterém se uchytili 4 věci:

1. As Life Slowly Fades
2. Raising Hell
3. Pulses of Pleasure (live)
4. Victim of Sacrifice (live)

Co všechny tyhle skladby asi jednoznačně spojuje, je dravost a rychlost, kterou se tahle grupa již od počátku reprezentuje. Tak jako v osmdesátých letech, rozbíjeli kluby kapely jako Destruction,Exodus, Death Angel a stovky jiných , tak to podobně dnes dělají právě Evil Invaders. A nutno doznat, že ne jedno srdce starého hardcovníka ožívá. A ačkoliv se zdá, že otázka: co budeme poslouchat za 10 let až kapely našeho mladí přestanou hrát, stále zůstává nezodpovězena, tak mám dojem, že minimálně jednoho adepta už znám. Jsou jim právě Evil Invaders. Nicméně i když mi pánové docela učarovali, tak je jim třeba něco vytknout. Jde především o přehnanou stopáž skladeb. Rock’n’roll se dělá max do stopáže 3:33 (pak to začíná nudit i šéfa 6:66).No a pak ještě trochu zvuk, ale to je celkem diskutabilní, protože nevím, jestli se snažili přiblížit právě k zmiňovaným kapelám v době, kdy tento styl byl na vrcholu, nebo je to jen nedostatek zkušeností. Nechci dělat osvětu začínajícím kapelám, ale vezte že tím, že se budete navzájem kopírovat, tak to nikam nedotáhnete. Někdo kdysi řekl, že v muzice již byl použit každý tón, tak proč se snažit dělat něco nového, když to nikdy nové nebude. Ale na druhou stranu, když budete dělat něco, co už tady bylo před hodnou dobou, a budete to dělat dobře, tak za 5-10 let Vám budou ležet na koncertech u nohou minimálně francouzské hole vašich fotrů..:-).

 

O autorovi

Prakticky neexistuje nic, co bych o sobě nevěděl, ale zároveň nic, co bych chtěl, aby věděli ostatní. Podstata tajemna :-)

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x