Je tu jaro, dokonce i ve Finsku taje sníh a my se můžeme podívat na čerstvé novinky.

Tajuplná animovaná formace Belzebubs představila nové video, které nás má navnadit na chystané album. Kupodivu se v lyric videu „Nam Gloria Lucifer“ neobjevily ikonické postavy, vytvořené rukou kreslíře JP Ahonena. Nicméně, i když jsou členové kapely skrytí pod pseudonymy a pod Ahonenovými kresbami, fanoušci melodeathových Insomnium už vědí a ti ostatní brzy pochopí.

Doom metalová kapela Red Moon Architect vydala nové koncepční album „Kuura“ (tedy mráz, jak jinak). Zajímavý tvůrce Saku Moilanen se tak pustil na odvážnou chůzi po laně, protože album rozhodně není pro většinové publikum. Tři části, ze kterých se skládá, jsou naplněné temně instrumentální vizí chladu a rozhodně má daleko k označení melodický doom, který kapela vždycky vytvářela. „Kuura“ je rozhodně silná hudební výpověď.

Melodeathová kapela Dimman vydala nový singl „Tears“. Nadějní melodici se vyznačují obrovskou pílí a prakticky nezničitelnou pracovitostí. Za krátkou dobu své existence už předvedli, že mají na to stát se jednou velmi významnou finskou kapelou.

Death metaloví symfonici Enthring se také pochlubili epickou novinkou. „Bound for Eternity“ z EP Since Time Immemorial“ zní dobře. Enthring jsou představitelé finské hudební kvality a fanoušci Kalmah jistě ocení přítomnost Janneho Kusmina i Tima Lehtinena, kteří se na EP podíleli.

images: ©JP Ahonen

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x