Finové se statečně potí v horkých dnech, ale tvoří, což je pro naši rubriku docela podstatné. Ti, kteří se nesnaží vysoké teploty vyrovnat pobytem v sauně, pobývají ve studiích a čile pracují na nových projektech. A když už je řeč o projektech…

Project Silence, industriální technici z Kuopia pracují zrovna na nových věcech. S písní „Day of Reckoning“ se vracejí ke svým melodicko-industriálním základům a jak se zdá, po skvělém albu „Slave to the Machine“ z roku 2016 přijde další zajímavá nálož kvalitního industriálního metalu s elektronickým srdcem. Na novinku, EP „Infinity“ se Finský koutek ještě rád podívá podrobněji. Samotní Project Silence slibují ve svých skladbách víc doteků temnoty. A my doufáme, že budeme znovu svědky skvělého hudebního počinu. Zatím tedy jen ochutnávka:

 

Project Silence – Day Of Reckoning

First preview from upcoming EP "Infinity"

Zveřejnil(a) Project Silence dne Středa 25. července 2018

 

Když se od chladného industrialu přesuneme k lyričtějšímu power metalu, můžeme zacílit na  Arion, symfonic power metalové kapele z Helsinek. Tihle pánové na sebe v posledních letech strhávají pozornost. Sice vydali zatím jen jedno album a to „Last of Us“ a to už je přeci jen nějaký ten pátek, protože album spatřilo světlo světa v roce 2014, kapela ale udržela zájem publika trojicí zdařilých singlů. Nyní vstoupila do studia a začíná nahrávat nové album „Life is not Beautiful“. Vzhledem k tomu, že Arion podepsali smlouvu s etablovaným vydavatelstvím AFM Records, od alba si mnozí slibují velký úspěch. Uvidíme.

 

 

A na závěr je tu čerstvá letní novinka od Korpiklaani. Píseň „Aallon alla“, tedy „Pod vlnou“, vábí posluchače nejen do nekonečných vod, pohřbívajících ty, kteří nedokázali vzdorovat vodnímu živlu, ale i k poslechu nového alba „Kulkija“, které vyjde už 7. září.

 

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x