Zdravíme příznivce finského metalu a hned se podíváme na pár příjemných novinek a jednu legraci pro zpestření nadcházejícího víkendu.

Melodici z Kotky Marianas Rest připravují nové album. O kapele už jsme kdysi psali a představili ji čtenářům Obscura, takže ti informovaní už vědí a ti, co článek prošvihli, si ho mohou přečíst zde:

https://obscuro.cz/finsky-koutek-predstavuje-marianas-rest/

Něco málo o novém albu Marianas Rest už víme. Album „Ruins“ vyjde 26. dubna u Inverse Records a bude obsahovat osm plnokrevných skladeb, oscilujících mezi melodickým death metalem a doomem. Jako ochutnávku nám Marianas Rest poskytli nové video „Restitution“, které rozhodně zahřeje v chladnějších dnech.

Černočernou blackmetalovou prázdnotu zastupuje novinka od Vihan Messu. Henri Raekallio je zajímavý temný multiinstrumentalista, který doslova chrlí album za albem, každý rok vydá alespoň jedno, a jeho urputnost je rozhodně nosná. Témata dotýkající se okultismu, finského pohanství a starých legend dřou až do kostí a novinka od Vihan Messu si určitě najde pár posluchačů. Deska s názvem „Kahden Maailman Välissä“ vyšla 6. února a není špatné pustit si ji alespoň na Bandcampu.

https://vihanmessu.bandcamp.com/track/j-ljet

S další smuteční novinkou jsou tu i vynikající Tomb of Finland, kteří po zdařilém albu „Frozen Beneath“ chytili druhý dech a skladatelskou slinu. Lyric video „Left to Die“ vypadá a zní dobře. Celé album rozhodně stojí za hřích, protože Tomb of Finland jsou přesně tím typem kapely, který chytne za srdce a nepustí.

A na závěr tady máme perličku. Slavná Apocalyptica zasadila krutou rán všem, kdo milovali „Cult“ a občas se pomodlili u „Inquisition Symphony“. Nic naplat, kult je mrtvý a Apocalyptica se přesouvá do sektoru Děti, plyšová zvířátka, růžové flitry a zábavný lunapark. Jinak si opravdu neumím vysvětlit, že po poměrně zdařilém albu „Shadowmaker“ Apocalyptica vydala singl „Me Melkein Kuoltiin“, který asi leckoho zasáhne, ovšem v jiném smyslu, než Eicca Topinnen pravděpodobně zamýšlel. Dvojička Sanni a Tippa, která okouzlila kdysi tak vynikající cellisty, hodila jejich hudbu do hodně jiné polohy. Takže, vezměte si nějaké hodně silné antidepresivum a pusťte si hudbu vhodnou pro duhové poníky. Apocalyptica, jak ji ještě neznáme.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x