Na první prosincový den slibovali pořadatelé Gothoom open air festu rozšíření lineupu o dvě zahraniční a dvě slovenské kapely. Svému slovu samozřejmě dostáli a v Revištském Podzámčie se tak v červenci zastaví tyto kapely:

Nader Sadek – Konceptuální projekt egyptského umělce Nadera Sadeka se v našich končinách nevidí ani neslyší každý den, ale na Gothoomu pro něj prostor bude! Pod touto značkou se představili, ať už ve studiu nebo na pódiu, hudebníci z kapel, jako jsou třeba Cryptopsy, Death, Mayhem, Obscuro, Beyond Creation, Cattle Decapitation, Morbid Angel, Vader a další. Potemnělý a atmosférický death metal bývá při živých vystoupeních okořeněn originální vizuální prezentací. Určitě je na co se těšit.

Dead Congregation – Pro renomované řecké death metalisty jsou typické následující prvky: syrový zvuk, zlověstné melodie a ultrarychlé kopáky, jež se střídají s táhlými pasážemi. No, dalo by se to nazvat i metalovou hypnózou. Letos jim vyšlo EP „Sombre Doom“, které bude na Gothoomu určitě představeno.

Doomas – Co by to bylo za festival, kdyby na něm chyběla kapela pořadatele. Ani tento rok nebudou chybět Doomas. Kapela si našla stabilní a fungující sestavu, která svou sehranost zdokonaluje na koncertech nejen doma, ale i v zahraničí, v klubech i na festivalech. Je to vidět i slyšet. Můžeme od nich očekávat profesionální, upřímné vystoupení, společně s dávkou temného doomu, kterému nechybějí melodie

Dehydrated – Díky albu „Ideas“ zanechali v 90. letech na poli slovenské extrémní hudby pořádnou stopu, jenže pak se Dehydrated na dlouhou dobu odmlčeli. Ale nyní jsou zpět, s Draganem (ex-Depresy) za mikrofonem a šlape jim to sakra dobře!

Foto:gothoom.com

 

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x