Podle místních zdrojů se sám hudebník v neděli 17. ledna kolem 15. hodiny místního času obrátil na úřady. Pátrání po něm bylo vyhlášeno již 8. ledna, kdy FBI zveřejnila fotografie lidí, kteří byli podezřelí z protiprávního vstupu do budovy Kapitolu během násilného povstání v americkém hlavním městě z 6. ledna. Mezi nimi byl i snímek Jona Schaffera pořízený Roberto Schmidtem z AFP (viz titulní obrázek).

Na fotografii byl Schaffer viděn v přední části zhruba dvousethlavého davu lidí, kteří jsou vyšetřováni úředníky FBI kvůli účasti na výtržnostech. Jedním z trestných činů, ze kterého by mohl být Jon obviněn, je „nezákonný vstup do neveřejných budov či pozemků“. Pokud by byl usvědčen, hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok, ale pokud by došlo ke zranění nebo držení zbraně, trest by se mohl zvýšit až na 10 let.

Jon Schaffer, zdroj: wikipedia

Zatímco Schaffer o události ještě veřejně nic neřekl, jeho spoluhráči z ICED EARTH na Instagramu a Facebooku vyvěsili prohlášení proti povstání již 9. ledna. „Chtěli bychom poděkovat vám, kteří jste nám v posledních dnech poslali slova podpory. Někteří z vás byli znepokojeni naším mlčením, kterému rozumíme. Než jsme učinili prohlášení, potřebovali jsme nějaký čas na správné zpracování informací a zjištění některých skutečností. Absolutně NEDOPORUČUJEME ani nepodporujeme nepokoje nebo násilné činy, kterých se výtržníci účastnili 6. ledna v budově amerického Kapitolu. Doufáme, že všichni, kteří se toho dne zúčastnili, budou postaveni před soud, aby byli vyšetřeni za své činy. Se zlomeným srdcem posíláme naši lásku a soucit všem, kteří pocítili bolest z událostí 6. ledna. Jsme hluboce zarmouceni a naše srdce směřují k rodinám životů zemřelých toho dne. Ve skutečnosti neexistují žádná správná slova pro utěšení. Jen vězte, že jsme s vámi ve vašem šoku, zármutku a bolesti. Hodně lásky vám všem. Stu, Luke, Jake, Brent“

 

Německý deník Die Welt minulý týden zveřejnil videorozhovor s Schafferem z loňského listopadu z demonstrací ve Washingtonu na podporu Donalda Trumpa a na protest proti výsledkům prezidentských voleb v roce 2020. V rozhovoru 52letý hudebník řekl, že „skupina násilníků a zločinců tuto zemi už dávno unesla“. Není to však první kontroverzní událost v životě  nadaného kytaristy. Již v roce 2009 spousta fanoušků zvedala obočí údivem, když Schaffer svůj projekt SONS OF LIBERTY poprvé představil prostřednictvím vystoupení v rozhlasové show pořádané krajně pravicovým konspiračním teoretikem Alexem Jonesem. V nedávné době pak Schaffer vyjádřil své kontroverzní názory také na koronavirovou krizi během rozhovoru s časopisem „Quarantinecast“ od MetalSucks a tvrdil, že COVID-19 je „spíš než pandemie, tak kampaň psychologického boje proti lidem“.

O autorovi

Fanoušek obskurního undergroundového metalu, zejména v jeho rychlejších podobách. Nadšenec do objevování neznámých (starých i nových) kapel a taky obyčejnej metloš, co si rád dá pár piv.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x