Nejen metalový komentariát, ale i světová a česká média aktuálně propírají špinavé prádlo kapely Ghost – podle frontmana Tobiase Forgeho, zvaného Papa Emeritus, vlastně pouze jeho sólového projektu. Nyní už bývalí členové, jinak také papežovi „bezejmenní přízraci“, podali žalobu na Forgeho k švédskému soudu (celý text unikl a byl přeložen do angličtiny) za porušení smlouvy o uzavření obchodního partnerství a o rovném rozdělení finančního zisku, za špatně ohodnocenou práci a mizerné podmínky na turné. Od frontmana požadují účetní výkazy z let 2011 – 2016, během nichž odehráli až 500 koncertů, za které dostávali jen minimální plat.
„Přízraci“ pak vystoupili z anonymity v prohlášení, ve kterém vyjádřili lítost nad lakotou bývalého frontmana a také nad tím, že aférou utrpí fanoušci. Na to Forge reagoval vyjádřením, ve kterém se hájil tím, že nikdo ze žalujících nebyl původním členem kapely, že šlo o pouhou „námezdní sílu” bez jakéhokoli vlastního přínosu k hudební produkci, že kapela na koncertování nevydělala žádné peníze, a že zároveň nemá žádnou povinnost komukoliv ukazovat účty.
Pro kapelu, která si pěstovala mystickou auru, ztráta anonymity a únik prozaických a nelichotivých detailů o fungovaní kapely jistě znamená pošramocenou image. Z uniklého textu žaloby vyplulo na povrch pár pikanterií, třeba že Forge úkoloval jednoho člena, aby ve svém bytě pral po turné špinavé prádlo celé kapely. „Bylo to jako prát špinavé dresy celého fotbalového týmu“, řekl o své zkušenosti postižený přízrak. Kapela dle záznamů ze schůzí žádala frontmana, aby zařídil praní prádla přímo na místě, kde koncertovali.
Je tu ale i řada neškodných detailů ze zákulisí, třeba že docházelo k hádkám o postele v autobuse, že kapela odmítala jídlo z řetězců rychlého občerstvení, že na švédských stolech musely být banány zabaleny do plastu z důvodu vážné alergie nebo že při každé zastávce si kapela vyžádala šest místních pohlednic se známkami.
Během propuknutí aféry Papa Emeritus bez ohlášení fanouškům vyměnil své přízraky za nové muzikanty. Aktuálně jsou Ghost na turné v USA a v srpnu začínají natáčet nové album. Hvězda Ghost v posledních letech vystoupala skutečně vysoko, minulý rok kapela obdržela americké Grammy Awards za nejlepší metalovou kapelu. Jenom čas ukáže, jestli aféra negativně ovlivní Forgeho hudební kariéru.

O autorovi

Satan is real.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x