Dostalo se nám do rukou v pořadí druhé album pražské kapely Kruton nazvané „3“. Kruton je tříčlenná kapela z Prahy fungující od roku 2010 a hraje melodický thrash s progresivními vyhrávkami. Album „3“ bylo natočeno v lednu loňského roku v bzeneckém studiu Shaark, od kterého si kapela slibovala lepší zvuk, než byl na jejím debutu „Lament“ (2012). Zvuk se povedl a tak mohlo album „3“ spatřit v květnu světlo světa.

Samotné album začíná instrumentální skladbou ‚3‘ a z jejího poslechu je zřejmé, že Kruton ví, jak zaujmout a přechod z akustické kytary na elektrickou mne zaujal. V druhé skladbě ‚Lift Boy‘ je odpálen sud s třaskavou thrashovou směsí a velice zajímavý text o obsluze výtahu (Lift boy), který si ze své židličky myslí, že je Boží vyslanec, který nakonec stejně jen zanechá na vaší klice sliz. Fakt báječný text. Song je zpestřený dvěma technickými pasážemi. V ‚První lži‘ zakončuje zpěvák Martex některá slova pozměněným hlasem, což mi trochu kazí dojem z celku. Další je ‚Nic nelituj‘ a poslechu této skladby rozhodně posluchač litovat nebude. Opět silný text, silné melodie, zajímavá technická pasáž a pro mě osobně jeden z vrcholů alba! Samotný vrchol přichází se skladbou ‚Jidáš‘. Melancholický začátek, který tmavne jako obloha při západu slunce. Sekaný refrén dodává skladbě správnou dramatičnost a na závěr skladby si Martex zakřičí, aby tohle dílo vygradovalo. Následující ‚Fantom‘ není špatná skladba, ale předchozí dvě pecky nastavily laťku vysoko, a proto za nimi ‚Fantom‘ o něco zaostává. Při ‚Oheň a bič‘ se zaposlouchejte do kytarové linky. Na mě působí jako pomyslné světlo na konci tunelu, na jehož stěnách je napsán chmurný text písně. Předposlední song na albu ‚Svědomí‘ mi přijde načichlý blackem a i Martexův hlas má drsnější podobu. Určitě se jedná o nejrozmanitější song na desce, který zakončuje instrumentální pasáž. Poslední flák ‚Skrýš‘ je tvrdá věc a ideální věc na závěr spanilé jízdy, vystihující um souboru Kruton.

Co říct na závěr? Ačkoliv se v parádním bookletu mohou zdát texty jako nějaká rýmovačka, dávají při jejich poslechu velký námět na zamyšlení. Po hudební stránce je taky spokojenost, Kytara (Martex), basa (Jerome), bicí (DeeDee) byly dokonale sleděné a Kruton dokázali, že hrát umí. Možná byly některé časti zbytečně dlouhé, ale v konečném výsledku je to víceméně maličkost.

Kruton - 3

8.2

Skladby

9.0/10

Zvuk

9.0/10

Originalita

7.0/10

Zpěv

8.0/10

Instrumenty

8.0/10

Klady

  • Texty
  • Zvuk

Zápory

  • moc progresivních partů

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x