Last Light of Summer vol. III (2014) – Brno – Eleven klub

 

Last Light of Summer vol. III

29. listopadu se v brněnském klubu Eleven konala akce zvaná Last Light of Summer. Den před konáním metalového večírku ovšem nastali problémy, to takové, že nakonec odpadla pagan metalová horda Radgorath, na niž se těšila početná skupina lidí a náhrada se již nenašla, i přes veškerou snahu. Těšil jsem se ovšem i tak, leč jsem Embrace the Darkness viděl za tento rok dostkrát, tato skupina mi dokonale sedne a vždy se mi líbí. Do klubu přicházíme včas, kapela tak akorát začíná zvučit celkem chabě zaplněný klub. Musím se už teď zmínit, že klub mohl být opravdu více zaplněný, ale i tak byl počet lidí docela obstojný, na to, že Radgorath nedorazili a při tom byli pro mnohé hlavním lákadlem.

Melodic death metaloví Embrace the Darkness začínají a už od začátku je jasné, že to bude opět velmi dobře odvedený koncert, tak jako vždycky. Opravdu mezi vystoupeními, které jsem viděl, jsem neviděl rozdíl, prostě kvalitní práce jako vždy. Skupina je podle mě více a více sehraná. Zvuk v Eleven klubu bývá kvalitní, čitelný a tak akorát hlasitý a to se opakovalo i na této akci. Šlo především vidět, že si to lidi i kapela pěkně užívají. Fanoušci pařili a dostali se po chvíli do varu. Chlapi mě potěšili coverem od Insomnium, tak jako pokaždé, rád si to vždycky vychutnám.

562303_520186118070779_1760745602_n

 

Po té přichází vikingové Tears of Styrbjørn, kteří nejsou zrovna můj šálek kávy. Jednou jsem jejich koncert spatřil a vůbec mě to nenadchlo, ba naopak, kapelu jsem odsoudil za neoriginalitu a nudu. Možná to bylo jen náladou, protože tento večer se mi líbili o poznání více. Pravda, s některými pasážemi mám problém, nesedí mi. Co se mi ovšem zamlouvá jsou některé melancholické části, to mě nadchlo. Jako celek tomu není co vytknout, tato skupina je oblíbená, lidi si to moc užili, nakonec i já a zvuk byl velice dobrý.

Klub se dost vyprazdňuje, což mne docela mrzelo a nastoupila kapela Schizmic, kterou jsem vůbec neznal, ani jsem netušil, co vlastně pánové hrají za styl. Na rovinu, kapela mě dostala do kolen. Pár lidí zastalo názor, že tato skupina je hrůza. Nemohu souhlasit, pánové se s velkým nasazením a nadšením pustili do hraní a z podia se linul progresivní, technický death metal, s neskutečnou energií. Zvuk byl mírně přehulený, k této muzice by to mělo být naopak, ale propadák to určitě nebyl. Škoda že nás u podia a celkově v klubu bylo již málo a lidi neocenili tuhle skvělou skupinu, až na ty co zůstaly, ti si koncert krásně užívali.

Za mě povedený večer, škoda Radgorath, překvapení Schizmic a Eleven klub…má sice nedostatky, jako třeba málo míst k sezení a celkově prapodivné porstory, ale celkově je to hlavně díky zvuku dobrý klub. tak tedy zase někdy v Elevenu a hlavně na Embrace the Darkness.

560177_705510646204991_296616031899462380_n

Podobné články

Last Light of Summer vol. III (2014) – Brno – Eleven klub

About The Author
- Black, post, doom (sludge/stoner), ambient, noise, drone, post-rock, shoeagez (Harakiri for the Sky, Anomalie, Downafall of Gaia, Sedna, Belphegor, Horna, Blaze of Perdition, Hetroertzen, Sarkrista, Inferno, Alcest, Les Discrets, Lost in Kiev, Last Leaf Down, God is an Astronaut, Infestus, Marduk, Ad Hominem, Rotting Christ, Kroda, Baptism, Khors, Nokturnal Mortum a mnoho dalšího. Redaktor webů: Marastmusic.com, Metalirium.com, Bes Webzine.sk

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na