V nedávné době se mi do rukou dostalo EP deathmetalistů Legion, a protože se jedná o styl muziky mému uchu ladicí, neváhal jsem a onen blyštivý kotouček do mechaniky vložil a jak se líbil? Čtěte dál.

Úvodem je třeba zmínit především fakt, že kapela s tímto názvem na metalové scéně působí již od roku 1996, ale základy toho spolku bychom mohli najít o něco dříve. Dá se tedy čekat, že nepůjde o prvotinu, ale nýbrž o téměř plnohodnotný kousek vyzrálých harcovníků (slovo „téměř“ v předchozí větě pouze označuje fakt, že se nejedná o CD, ale o EP).

Teď již však ke zmiňované desce „Let Them Hate Us“. EPíčko vyšlo loni a obsahuje celkem 4 věci. První kousek z tohoto počinu lze poslechnout na bandzone kapely, takže si jistý obrázek můžete udělat všichni. Já však mám k dispozici celou desku, takže pěkně popořádku.

Úvodní skladba Post-Orwell Delirium začíná zdařilým intrem, které mi tak trochu připomíná Behemoth a nutno doznat, že jsem se tohoto pocitu nezbavil ani po zbytek této skladby. Na obranu kapely je třeba napsat , že již vše bylo použito a je opravdu těžké být originální. Melodie, kterou podbarvuje klavírní part, je slyšet po celou dobu skladby a v žádném případě nepůsobí nijak rušivě. Dvojka s názvem „I God“ je přesně tím, co se mi na tomto stylu líbí a dalo by se říct, že je to takový učebnicový příklad toho, jak se to má dělat. Pořádný death metal s kapkou technické kytary a drobné melodické linky. „Virtue“ je třetí skladbou na této desce a naseká Vám pěkně prdel na malé kousky beze cti. Poslední věcí je předělávka Emperoru, který se Legionu myslím hodně povedl. Je to takový pěkný bonbonek na konec.

Závěrem bych jen dodal, že ačkoliv jsem celou desku slyšel několikrát, nedokázal jsem najít světlý nebo tmavý bod celé kompilace, který bych chtěl vypíchnout nebo naopak pohanit. Jednak za to může fakt, že se jedná de facto pouze o tři autorské věci a jednak taktéž i fakt, že se mi tahle muzika libí a nedokážu být zcela objektivní.To však neznamená, že by deska byla špatná, právě naopak.

 

Tracklist:

1. Post-Orwell Delirium – 5:07
2. I God – 3:39
3. Virtue – 3:22
4. Thus Spake the NightSpirit (Emperor Cover) – 4:26

Legion - Let Them Hate Us

8.4

Zvuk

9.5/10

Nápad

7.0/10

Produkce

9.0/10

Zpěv

8.0/10

Kytary

8.5/10

Klady

  • Precizní zpracování
  • čistý zvuk

Zápory

  • Krátké

O autorovi

Prakticky neexistuje nic, co bych o sobě nevěděl, ale zároveň nic, co bych chtěl, aby věděli ostatní. Podstata tajemna :-)

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x