Švédské umění progresivního metalu v podobě legendárních Opeth obdařilo svět dvanácti dlouhohrajícími alby, která byla vždy vysoko hodnocená. Opeth se vždycky dokázali vytáhnout nejen špičkovou hudbou, ale i originálním designem alb, tady asi nelze nevzpomenout na „Collecter’s Edition Slipcase“, pětidiskovou lahůdku z roku 2003, nebo na Wooden Box“ z roku 2010.

Poslední dlouhohrající album „Sorceress“ z roku 2016 se do podvědomí posluchačů dostávalo spíš postupně a jeho hodnocení rozhodně nebylo jednoznačné. Přesto si i výrazný paví přebal našel své místo v úctyhodné diskografii téhle legendární kapely.

Nyní ve spolupráci Nuclear Blast a Moderbolaget Records vychází další sběratelská lahůdka. A jde opravdu o hodně velký luxus. „Garden of the Titans: Opeth Live at Red Rocks Amphitheatre“ je, jak už název napovídá, velký živák, který se odehrál 11. května 2017 v Denveru.

Deset skladeb vyjde v několika formátech a kolekcích. A jen jedenáct barevných variant vinylu, zahrnujících černou klasiku, ale třeba i rudo zelenou kombinaci, bronzovou variantu, bílou, olivově zelenou nebo oranžovou, to je pro sběratele samo o sobě hodně pěkné. K tomu připočtěte variantu na CD, Blu-Ray, DVD, všechno samozřejmě kombinované s hodně pěkným tričkem, a máte hned nápad na parádní vánoční dárek.

 

 

Cover pochází z dílny vynikajícího Travise Smitha, který je depresivní metalovou ikonou od doby, co jeho dílo zdobí alba umělců jako Katatonia, Anathema nebo Soilwork.

„Garden of the Titans: Opeth Live at Red Rocks Amphitheatre“ vyjde 2. listopadu 2018.

Album můžete objednávat zde:

https://store.moderbolagetrecords.com

 

https://media.nuclearblast.de/shoplanding/2018/Opeth/garden-of-the-titans.html

 

 

 

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x