Festival Brutal Assault vydal lačným fanouškům další kapely, které zahrají v Josefovské pevnosti mezi 8. – 11. srpnem. Jste připraveni na další nášup? Pokud ano, rolujte a těšte se!

DanzigGlenn Danzig letos oslaví 30 let od založení svého solo projektu po svém působení v ikonách horror punku Misfits a v gothic hard rockové kapele Samhain a tato oslava bude mít podobu několika speciálních show z nichž jedna bude debutový koncert Danzig na Brutal Assaultu! Danziga bezpečně poznáte v první vteřině. S jeho přispěním došlo k formální fúzi horrorů a punku v rámci profilace Misfits v na pomezí 70. a 80. let a bylo to jeho vize gotického hard rocku v Samhain, která stvrdila dnes tak populární prolínání okultna a těžkých riffů. A potom přišel projekt Danzig, který spolu s hity jako „Mother“ nebo „Twist of Cain“ utvrdilo Glenna Danziga a jeho a vlčí vytí jako jednu ikon hard rocku s dalekosáhlým vlivem napříč styly.

Sepultura se vrací na BA! Přes 30 let hraje Sepultura svůj mix death metalu, hardcoru, thrashe, punku a tribální jihoamerické hudby s neutuchající vášní. To, co započalo jako metalová bouře v brazilském Belo Horizonte v roce 1984, se rozrostlo na hurikán nezměrné síly, který od té doby brázdí celý svět. Novou živou vodu do kapely nalil příchod u nás zdomácnělého vokalisty Derricka Greena a i po všech těch letech je živá show Sepultury takovým přívalem energie, kterému nesahají o dekády mladší kapely ani po kotníky. Sepultura bude zároveň sloužit jako náhrada za Testament, kteří z lineupu čertužel vypadli.

Dalším spektakulárním přírůstkem do sestavy, na který jsou organizátoři obzvláště hrdí, je italský projekt a jedna z inkarnací legendárních Goblin Claudia Simonettiho. Jedna z nejvíce fascinujících progových kapel všech dob na sebe poprvé strhla pozornost světa spoluprací s neméně legendárním giallo filmařem Dariem Argentem na soundtracku k jeho filmu z roku 1975 Profondo Rosso. Tady Goblin užili zběsilých jazz-rockových motivů ala King Crimson a transformovali je do osobité podoby. Později na albech „Roller“, soundtracku k Dawn of the Dead George Romera popřípadě nesvatém kultu evropského prog rocku „Suspiria“ dovedli svůj styl ambiciózně kombinující jazz, synťáky, prog rock a heavy metal v dokonalost a z Goblin se stala jedna z nejdůležitějších progresivních kapel vůbec.

Aura Noir byla zformována v roce 1993 duem Aggressor a Apollyon, aby vzdala holt velikánům podzemního osumdesátkového metalu jako Venom, Slayer nebo Kreator, nicméně postupem času za aktivní kolaborace s veličinami norské scény Aura Noir ukovala svůj black thrash odkaz a po právu se sama zařadila do parthenónu norského extrémního metalu.

Jasta aneb sólo projekt vokalisty Hatebreed a mistra motivačních textů Jameyho Jasty se vůbec poprvé představí na BA se svým mixem hard rocku a hardcoru, zatímco death metal přijedou zastoupit reprezentanti jeho tradičního pojetí a domácí klasikové Hypnos a mladá New Yorská kapela Uncured, která je svojí kombinací technického muzikantství, brutálních riffů a melodických meziher spíše na progresivní straně věci.
Coffins z Japonského Tokya hrají prohnilý a doomem nasáklý death metal. Doom a death pod nánosy temnoty a zla kombinují tak mistrně, že se undergroundové duše můžou těšit na zcela zdrcující zážitek. Dalším zapadlým pokladem pochmurných žánrových amalgámů jsou Abysmal Grief, kteří vás svým gotickým doom metalem povedou stezkou zatracených do krypt mezi prachem zapadané rakve.

Poslední dvě kapely tohoto výčtu jsou Harakiri for the sky se svou syntézou post-rockových textur a emotivní zuřivosti black metalu a rakouští Insanity Alert, kteří si čas zkracují sjížděním Alp na lyžích, pitím piva, hulením a crossover thrashem ve stylu S.O.D. nebo D.R.I.

Kompletní soupiska včetně možnosti zakoupení vstupenek je na stránce festivalu brutalassault.cz

 

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x