NOCTURNAL DEPRESSION platí za řekněme kultovní skupinu v rámci žánru DSBM. Jejich pouť plná chmur započala v roce 2004 a od tohoto data těleso zplodilo sedm dlouhohrajících alb, což je poměrně hojné množství. Ne vždy byli tito strašáci přijati. Muzika občas zněla opravdu garážově, buď jste byli nadšenci onoho žánru a hltali jste to plnou měrou, nebo jste odvraceli své zraky k jiným kapelám. Mně se onen nekvalitní zvuk zamlouval vždy, způsoboval ještě děsivější představy v hlavě. Hlavní persóna Lord Lokhread nyní však dokazuje, že ani on nehodlá stagnovat se svým zvukem, a nahrál doposud nejvíce profesionální dílo, které vás zanese do nočních francouzských ulic, bičovaných deštěm, ve kterých budete sedět s flaškou vodky v ruce a vítat starou známou přítelkyni, depresi.

12065902_970442092978902_4037286123219971453_n

„Spleed Black Metal“ je deska, která má především kvalitnější ozvučení, leč stále špinavé a typicky raw black metalové, je jistě na vyšší úrovni než dřívější počiny. Neměl jsem nikdy problém ani s horším zvukem, jak jsem již zmínil v úvodu, ale ne u všech tomu tak bylo. Mnoho lidí tento fakt jistě rádo uvítá, ostatně stejně jako větší pestrost a rozmanitost. Francouzi nevnesou nějaký originální vývoj v tomto žánru, ale ve svém vlastním zvuku určitě. Pestřejší je na poměry NOCTURNAL i cover fošny, jenž obsahuje více barev, dokonce i modrou. Co se samotných písní týče, čekejte střednětempý až rychlý black metal, který vás naplní agónií a depresivními stavy až po samotný okraj. Je faktem, že i přes to, že se Francouzům daří dostat posluchače tam, kam chtějí, znám projekty či kapely, jež působí o dost silněji. Například poslední fošna takových MAKE CHANGE…KILL YOURSELF či takoví PSYCHONAUT 4.

12189783_967793396577105_5370803699747514646_n

Posmutnělé melodie, vedené žalostnými kytarovými kresbami, vám budou v hlavě vytvářet temné obrazy o smrti a beznaději. Co je překvapivé, je použití houslí. „Acédie“ je můj nejoblíbenější kousek. Střední, valící se tempo a zcela nečekaně moc pěkné housle, jež vás jakoby přenesou do starších dob, kde tulák hraje v jedné z pařížských ulic na své housle a s beznadějí v očích doufá v nějaký ten peníz, kolem něj se však hemží jen špinavé krysy a hordy ignorantských mas lidí, které ním pohrdají. Vokály hlavního kapelníka jsou klasiku. Nářek, jenž trhá srdce, zde ovšem nečekejte psychopatický jekot či schizofrenní vokály. NOCTURNAL DEPRESSION vždy sázeli na klasičtější black metalový skřek, avšak jeho barva je zbarvená tím nejčernějším odstínem plným zoufalých emocí.

Depressive black metalisté NOCTURNAL DEPRESSIN se zde představují jako zkušení muzikanti, kteří nahráli sebevědomé a vyzrálé album. Nepředvádí však nikterak originální výkon, který by vás přímo „posadil na prdel“. Deska je příjemně posluchatelná s pořádně ponurou až smutnou atmosférou, nic víc, nic míň, album roku to nebude, i tak se k materiálu rád vrátím. Pokud budou však dále pánové pokračovat tímto směrem, přivítám to rád, myslím, že nás ještě čekají zajímavé věci od těchto Francouzů.

Album vyšlo u Avantgarde Music v roce 2015.

https://www.youtube.com/watch?v=_GgB9xLiXPk

Tracklist:
1. Elégie
2. L’isolement
3. Acédie
4. Méditation grisâtre
5. Un immense désespoir
6. Remords posthume
7. Spleen Black Metal
Sestava:
Lord Lokhraed – kytara, vokály
Avskrius – kytara
Krahne – basa
Morkhod – bicí

Nocturnal Depression - Spleen Black Metal

7.3

Zvuk

7.0/10

Zpěv

7.0/10

Kytary

8.0/10

bicí

7.0/10

Klady

  • Kvalitnější sound
  • Větší pestrost a rozmanitost

Zápory

  • oproti jiným novým albům stejného žánru materiál postrádá sílu

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x