Při neděli si člověk obvykle rekapituluje uplynulý týden a něco podobného si dovolím i já. Samozřejmě se budu držet v metalovém světe, který nám dal minimálně tahle čtyři nová videa.

12. října vyjde další vyprávění od islandských folkových vikingů Skálmöld. Každým albem si tahle banda buduje čím dál větší renomé a albem „Sorgir“ si určitě svůj kredit ještě navýší. Lyric video k písni „Sverðið“ napoví význam textu a samotná skladba je ideálním lákadlem pro rozšíření domácí sbírky hudebních nosičů.

Pro finské melodické death metalisty Kalmah mám slabost od doby, co jsem slyšel jejich masterpiece „The Black Waltz“. Letos se po pěti letech pětice z Oulu připomněla světu albem „Palo“, na kterém je deset písní. Pod číslem 5 je na albu track „Take Me Away“, k němuž natočili Kalmah video pod taktovkou režišéra Kristiana Juusa.

Nový materiál má nachystaný i finská alternativně death metalová kapela Medeia. Vydání nové desky „Xenosis“ je naplánováno na leden příštího roku u labelu Playground Records, se kterým se kapela dohodla na vydavatelské smlouvě. Více informací o desce bude Medeia přinášet na svém FB profilu. Teď si ovšem udělEjte chvilku na první píseň z chystané desky, konkrétně flákotu nazvanou „Phenomenon“.

Švédská power/heavy jistota Dynazty přijde už se šestou studiovkou, jež se objeví na pultech 28. září. „Firesign“ nabídne dohromady jedenáct kousků, a jestli bude album nabité muzikou jako ve skladbě „The Grey“, může se v žánrovém žebříčku umístit pěkně vysoko. Jen čas a zájem ukáží, jak vše dopadne.

Foto:facebook.com/skalmold

 

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x