Nemuer právě vypustili do světa své druhé album “Labyrinth of Druids” (LoD), které je oficiálním soundtrackem pro připravovanou video-hru stejného názvu. Hlavní esencí tohoto alba je příšerně temná Lovecraftovská atmosféra, která je vybudována sugestivními, zlověstnými a snovými tóny akustické kytary v kombinaci s podmanivými symfonickými částmi. Kromě “The Main Theme”, skladby, která je jak epická, tak i melancholická, je nejpozoruhodnější skladbou jistě tajemná “Caves of Damnation” (jeskyně zatracení), jejíž vokály byly nahrány ve skutečné jeskyni. Skladba “The Castle” je věnována slavnému hororovému spisovateli H. P. Lovecraftovi a přímo se odehrává v jedné z jeho nejslavnějších povídek “Vyděděnec”.

Nemuer, česko-slovenské atmosferické dark-folk duo, tvoří soundtrackovou hudbu zaměřenou na pradávné civilizace, mýty a fantasy svět, založený na dark fantasy drama knize, na které pracuje jeden ze členů již více než 4 roky. Jedná se o poněkud rozsáhlý a ambiciózní projekt, jelikož pro každou kapitolu (z celkových osmi) autoři chtějí stvořit jedno unikátní album. Minulý rok vypustili své první (“Irenthoth’s Dream”), které se odehrává v říši starodávných Mayů. LoD se odehrává v bludišti nočních můr a hlavním cílem tohoto alba je poskytnout extrémně silný atmosferický zážitek kombinující fantasy a horor.

Minimalistická a temná hudba, charakteristická pro formaci Nemuer, je jen těžce popsatelná pro jedinečnost svého žánru. Posluchači však dokázali najít jisté podobné rysy s Matt Uelmenem (Diablo, WoW), Tenhi, Dead Can Dance, Wardrunou, ale také s Hans Zimmerem. Patrné je také spojení s mytologií starověkého Egypta, Babylonské říše, Keltů a pohanského Severu. Jedná se o velice specifický typ hudby a pokud existuje projekt, který může narušit zdi mainstreamu, pak je to právě Nemuer.

Foto:nemuer.com

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x