Vlkodlačí smečka s kořeny v Německu a Rumunsku Powerwolf letos opět vycenila své ostré powermetalové tesáky a zaútočila na své fanoušky s nahraným živákem „The Metal Mass“. Mše byla zaznamenána jak na DVD, tak na CD a právě o dojmy z CD bych se s vámi chtěla podělit.
Nahrávky na albu pocházejí ze tří koncertů, a to z festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, který jsem měla to štěstí navštívit, ze Summer Breeze a Oberhausenu – tři zastávky z mnoha na jejich Wolfsnächte tour.

Album a koncertní setlist sestavili Powerwolf z výběru svých nejlepších skladeb. A měli z čeho vybírat, jelikož za dobu, co tato vlčí partička krouží na metalové scéně, má na kontě již 6 full-length alb. Práce to tedy musela být velmi obtížná, protože od nich neznám špatnou skladbu, ale nakonec vybrali své největší taháky a vsadili tak na jistotu.
Nechybí jejich nejznámější hity jako „We Drink Your Blood“, „Amen and Attack“, „Army Of The Night“ nebo „Sanctified With Dynamite“. Ale opomenuty nezůstaly ani pomalejší, rozhodně však o nic méně dobré, kousky jako „Lupus Dei“ a „Kreuzfeuer“. Co mi ovšem chybělo, byla alespoň jediná píseň z prvního alba „Return In Bloodred“. Možná to není jejich nejsilnější deska, ale myslím, že jedna skladba by si jak naživo, tak na albu své místečko našla.
Vzhledem k tomu, že jde o živou nahrávku, je zvuk maličko zkreslenější než na studiovkách a některé pasáže vyznívají jinak. Trochu jsem se bála, jak tomu bude u Powerwolf, ale dopadlo to nakonec daleko lépe, než jsem čekala. Varhanní prvky nezanikly, ba spíše jsou o něco zřetelnější. Kytarová sóla si udržela skvělou kvalitu. A Attilův hlas? Ten vynikl v celé své kráse a síle operního pěvce. Velmi mne překvapila skladba „Cardinal Sin.“ Jako všechny ostatní písně ji znám pozpátku, když jsem ji ale slyšela zde, musela jsem si ji pustit ještě několikrát. Attila ji tentokrát zpíval daleko více operně a na chvíli zahodil lehký chraplák.  Sílu a rozsah svého hlasu předvedl též u songu „Let There Be Night“. Zkrátka mi Attila opět potvrdil, že je Pan zpěvák. Ani bicí nezůstaly pozadu a své místo zaujaly ve skladbě „Dead Boys Don’t Cry.“
Nejznámější pasáže skladeb pak bujaře doprovází chór fanoušků, vyřvávající si hlasivky ze všech sil. Chvíli mi to na nahrávce spíš vadilo, ale pak jsem si uvědomila, jak to opravdu vyznívá a jaká ohromná síla v tom je. Attila totiž v průběhu celého koncertu aktivně komunikuje s obecenstvem a nenechá publikum ani na chvíli vydechnout. Došlo například na notování si u „Armata Strigoi“ nebo na již tradiční „hu-ha!“ při skladbě „Werewolves of Aremenia“.
Na jednu stranu je tato interakce pódium-fanoušci skvělá, na druhou stranu pro CD nahrávku to představuje hluché místo. Přece jen, když si ji pustíte například v autě, poslouchat tři minuty ničeho úplně nezabaví. Ale to je jen malé mínus. Na videonahrávce má tento prvek určitě o něco větší hodnotu.

Celkově tento projekt hodnotím velmi kladně. Setlist je sestavený mistrně, tedy až na absenci starších skladeb. Je však energický a má sílu. I z CD nahrávky je pak patrné, že si koncerty užívali nejen fanoušci, ale i kapela. A užila jsme si ho i já při jeho recenzování. Powerwolf do vystoupení dali všechno a je to znát – není tedy divu, že jejich pražský koncert, který se uskuteční ve Fóru Karlín 28. ledna, je už prakticky vyprodaný, i když do něj zbývají ještě 3 měsíce.

 

Powerwolf - The Metal Mass Live

9.1

Setlist

8.5/10

Zvuk

9.0/10

Vokál

10.0/10

Instrumentální složka

10.0/10

Originalita

8.0/10

Klady

  • Výborné vokály
  • Energie

Zápory

  • Absence skladeb z prvního alba

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x