Rok 2021 začal náporem progresivních novinek, což je velice potěšitelné. Jak vidno, lockdown svědčí především těm, kdo se rádi zabouchnou ve studiu a experimentují, takže se snad můžeme těšit na opravdu progresivní rok, co se hudby týče.

Začněme dánsko-švédskou formací VOLA, která představila svůj singl „Head Mounted Sideways“ už na sklonku minulého roku, ale pro ty, kterým zajímavý singl mohl uniknout, bychom ho měli připomenout.

 

A zvolna můžeme pokračovat k americkým Liquid Tension Experiment, kteří v lednu potěšili fanoušky novinkou „The Passage of Time“. Technický progressive, vycházející z kořenů Dream Theater představuje, jak bude vypadat album „Liquid Tension Experimet 3“, které vyjde už v březnu u InsideOut Music. Rozhodně půjde o skvělou záležitost. Osm skladeb nového alba bude uzavírat třináctiminutová skladba, což je už předem příslib dlouhé, protahované radosti.

 

Finsko-angličtí Wheel představili skladbu „Hyperion“ z připravovaného alba „Resident Human“, které vyjde také v březnu. Březen bude zatraceně barvitý.

 

Evergrey ohlásili po dvou letech nové album „Escape Of The Phoenix“, které vyjde 26. února. Tom Englund si v mezidobí střihnul velmi meditativní album s Vikramem Shankarem (Meridian, Lux Terminus, Redemption), se kterým tvoří duo Silent Skies. Ovšem na Evergrey nezanevřel a album bude určitě delikátní kousek.

 

Ve výčtu nesmí chybět ikoničtí švédští Soen. Singl „Monarch“ také otevírá brány k chystanému albu „Imperial“, o kterém určitě na Obscuru ještě něco napíšeme.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x