Downcast Twilight je mladá kapela, která byla založena v roce 2015. Hned rok po svém založení vydala u Stygian Crypt Records své debutové album nesoucí název „Under The Wings of Aquila“, které se mi dostalo do ruky, abych se mu podívala na zoubek.

Deska obsahuje hned 10 skladeb, což je na první album vcelku obdivuhodný výkon. Kapela sama sebe označuje jako folk metalovou, při poslechu jsem ale zjistila, že její zařazení není ani zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Ve své hudbě sice Downcast Twilight využívají folkových prvků, ale daleko více převládá vliv melodic death metalu s občasným nádechem lehkého blacku.

Na první pohled, soudě podle artworku, jsem nejprve očekávala něco silně prodchnutého severem, mlhou a lesy. Jak už ale název alba napovídá, album je inspirováno především antickým Římem. Psaní textů měl na starosti spisovatel Marios Koutsoukos, což je znatelné.

Co se hudební stránky týče, je album velmi barvité. Není nijak agresivní nebo přehnaně rychlé ani naopak utahané a pohybuje se v příjemném středním tempu. Folková složka ve mně jako jediná paradoxně vyvolala menší rozpor – zohledním-li téma, zvuk fléten, u kterého jsem se nebyla schopná zbavit dojmu, že byly nahrán přes klávesy, jsem si s antikou nedokázala spojit. O mnoho lépe mi pak k tomuto námětu seděl lehký „orientální“ nádech některých melodií nebo housle. Zpěv, respektive growling, se mi poslouchal příjemně a práce kytar byla také velmi dobrá, stejně tak jako produkce.

Vyzvedla bych zejména nejrychlejší skladbu alba „The Ironclad Legion“ a závěrečnou skladbu „The Red Queen“, ve které hostovala zpěvačka Hildr Valkyrie, která se svým hlasem postarala o velmi povedený závěr alba spolu s basovým sólem Chrise Zindros.
Abych neopomenula ani zbývajícího hosta alba, o pořádný growling se v písni „Death In Alexandria“ postarala Eva Oswald.

Downcast Twilight hudbu dělají po svém. Na debuové album předvedli velmi slušný výkon a mají před sebou ještě dlouhou cestu a bude zajímavé je na této cestě sledovat.
Čistě z mého hlediska mi ale nepřinesli nic natolik originálního, co by mě do jejich hudby vtáhlo a uchvátilo a zařadila bych je spíše jako průměrnější.

Tracklist.
01. Rex Nemorensis 04:38
02. Soldier of Pompeii 03:15
03. The Witches of Anglesey 03:03
04. The Tyrant and the Sage 05:24
05. The Ides of March 03:19
06. Death in Alexandria 04:03
07. Orgiastic Lupercalia 03:43
08. The Ironclad Legion 03:16
09. Horrors of the Hercynian Forest 03:55
10. The Red Queen 05:51

7.3

Skladby

7.0/10

Originalita

7.5/10

Produkce

8.0/10

Zpěv

7.0/10

Instrumentální složka

7.0/10

Klady

  • Texty

Zápory

  • Zvuk fléten

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x