Recenze: Exit Empire – Exit Empire

Jsou mladí, ambiciózní a jsou připraveni prorazit. Řeč je o hodonínské trojici Exit Empire, jež na začatku října vydala stenojmenný debut.

Na začátek nejprve z něco z historie Exit Empire. Kapela vznikla v loňském roce, když se spojily hudební vize bratří Růžičků (Timmy, kytara + doprovodný zpěv a Přemysl, bicí) s hlasem jejich nejlepšího kamaráda, Rafaela Eimuta. Nejprve se kluci podívali do světa, aby načerpali inspiraci? nebo energii na více než roční práci na debutovém albu. To natočili ve vlastním studiu i díky studiu zvukové produkce, jak prozradil kytarista Timmi. Zvukové technice věnovali evidentně dost času, protože album zní dostatečně tvrdě, moderně, s důrazy na veškeré detaily. Zařadit Exit Empire do nějaké škatulky je obtížné. Při hledání informací jsem našel u jejich jména termíny post hardcore, alternative metal a na bandcampu i tag emo. Všechny uvedené prvky jsou na „Exit Empire“ zastoupeny, a ze všeho nejvíce emoce. Sama kapela přiznává ústy Rafaela Eimuta, že nejsou typickou metalovou kapelou. Už úvodní „Nobody Else“ zabodovala svou emoční hodnotou, tvrdou kytarou, elektronickým pozadím a vzpomínkami na jisté album „Hybrid Theory“… Možná přeháním, ale stejně jako LP, tak i Exit Empire na svém debutu nešetří emocemi, které umí s posluchačem zacloumat bez rozdílu jeho rozpoložení. I když je na albu „jen“ 8 skladeb, každá zanechá v uších stopu. Nejsilněji na mě zapůsobila „Backdrop Packer“ pro svou chill out atmosféru a taky svým závěrem, na který navazuje vypalovačka „Shut Up“. Tenhle song doporučuji poslouchat pořádně ohulený. Ve skladbě „Please Us All“ máte možnost slyšet psychedelickou rock/popovou zpěvačku Seanu, jediného hosta na albu. Záverečná „Forging My Own Crown“ dělá důstojnou tečku za debutem hodonínské trojice, jež určitě neřekla poslední slovo.

Přiznám se, že jsem měl z pojmů alternativní metal a post hardcore obavy, jelikož tyto žánry nevyhledávám. Ale jak praví staré pořekadlo – nesuď knihu podle obalu. Emoční exploze za doprovodu tvrdých kytar, oděná v moderním zvukovém kabátku, to jsou Exit Empire!

Foto:exitempire.com

 

Exit Empire - Exit Empire

8.6

Skladby

8.0/10

Originalita

9.0/10

Produkce

9.5/10

Zpěv

8.0/10

Instrumentální složka

8.5/10

Klady

  • Emoce
  • Elektronické pozadí

Podobné články

Recenze: Exit Empire – Exit Empire

About The Author
- Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

1
Komentujte

avatar
1 Vlákno komentářů
0 Odpovědi ve vlákneš
0 Odběratelé
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Autoři komentářů
Timmy Poslední autoři komentářů

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Timmy
Host

Děkujem Štefi za recenzi! Celé album je k poslechu nebo ke stažení zdarma například na https://exitempire.bandcamp.com 🙂