Hudba se na nás hrne ze všech možných směrů světa a ani metalová scéna nemá hranic. Díky následující desce jsem se seznámil s další zemí a samozřejmě tvorbou další kapely. Takže, dámy a pánové, deska „Alif“ od Lelahell z Alžírska!

Z hlavního města země na severu Afriky přichází přes Středozemní moře doslova death metalová tsunami, která má sílu! Tělem, duší i mozkem kapely je na tamní scéně moc dobře známá postava, čtyřicátník Redouane Aouameur. Lelahell byl zpočátku one man project, kdy jako důkaz poslouží EP „Al Intihar“ (2012), které si sám nazpíval, nahrál veškerou hudbu i zmixoval. Tohle dílko vydal polský label Goressimo Records a jméno Lelahell se mohlo dostat do podvědomí fanoušků extrémní hudby. Rok na to už Aouameur cestuje nejen do Francie, ale i na Slovensko a k nám! Vše jde jako po drátkách a může se jít na debut. Ten na sebe nenechá čekat a zajímavý je fakt, že Aouameura na něm doplňují basista Nihil a bubeník SlaveBlaster. V srpnu 2014 je venku „Al Insane​.​.​. The (Re​)​Birth of Abderrahmane“ a opět se čile koncertuje. Z koncertování po Evropě si Lelahell přiváží nejen zážitky, ale i kontakty, které na maximum využil při přípravách třetí desky. Posuďte sami: Deska vydána u slovenského labelu MetalAge Production, mix a mastering ve studiu Hertz v polském Białystoku, které využila polská špička (Behemoth, Vader, Hate), obal desky od K Illustrations (Amon Amarth, Sodom, Aborted…) a v neposlední řadě fenomenální německý bubeník Hannes Grossmann. Kytary se zpěvem si uzmul Aouameur pro sebe, basu s druhým vokálem měl na starosti Ramzy Curse. A výsledkem je čiré zlo. Hned úvodní „Paramnesia“ začne pěkně od podlahy, a když se k tomu přidá Aouamerův vokál, ingredience kvalitního deathu jsou komplet. Tempo je schopné rozvířit i písek na Sahaře a jak se pěkně na sebe vrství kytary, tak se na sebe vrství zrnka písku. Co mě na první poslech zaujalo, byly pokusy o technické pasáže, které nezní vůbec špatně a v kombinaci s Grossmanovým bicím talentem mají pěkně hutný drajv. Škoda, že to vcelku celkem splývá, možná se dalo vytěžit víc… Samozřejmě nechybí ani odkaz na alžírský folklór, kde si pan kapelník asi mákl. Propracovaný je i koncept alba, který se opět točí kolem postavy Abderrahmaneho, tentokráte vyprávějící jak o jeho prvních krocích v novém životě, tak i o nástrahách, které ho čekají.

O tomto a o death metalu. O tom je album „Alif“. Historie, Alžírsko, death metal (možná trochu jednotvárný), blast beaty, technické riffy a chlápek, jenž je maximálně zapálený pro věc. LELAHELL!

Foto:facebook.com/Lelahell

Lelahell - Alif

0.00
7.9

Skladby

7.5/10

Originalita

7.0/10

Produkce

8.5/10

Zpěv

7.5/10

Instrumentální složka

9.0/10

Klady

  • Technické pasáže
  • Hannes Grossmann

Zápory

  • Jednotvárnost

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x