Že se naše domácí scéna stále rozrůstá o nové hudební kousky, o tom není pochyb. Příspěvek do corového odvětví českého hudebního repertoáru přidali českobudějovičtí Marked As An Enemy v podobě EP „Crossroads“.

Jak již název napovídá, tematicky se kapela zaměřila na křižovatky, přesněji na křižovatky životní, na rozhodnutí a na čelení jejich následkům. Téma ne zrovna originální, ale rozhodně nijak neurazilo.
Marked As An Enemy vsadili na aktuálně velmi rozmáhající se a populární zvuk metalcoru a post-hardcoru, který, když se umí udělat opravdu pořádně, rozhodně stojí za to. Podmínky by kapela splňovala ve všech pěti skladbách, které EP obsahuje. Zvuk je dostatečně agresivní a surový se správně uřvanými vokály a našlapanými bicími, včetně melodičtějších partů. Celkově se deska dobře poslouchala, ale při zpětném ohlédnutí mi chyběl ten moment, kdy bych si řekla: „Jo, přesně tuhle část téhle skladby si chci pustit znova.“ Což je velká škoda. Je to kvalitní kousek, skladatelsky vydařený, bohužel mu ale chybí originalita. Nenašla jsem žádný pevný záchytný bod, který by toto EP oddělil od tuctu jiných a vytvořil tak charakteristický rys kapely.
Co se technické stránky týče, na nahrávce je znatelné, že se jedná o jejich prvotinu, a jsou slyšitelné určité zvukové nedostatky. Na druhou stranu se ale po produkční stránce stále řadí k té lepší polovině a za uši nijak netahá.  Za zmínku také stojí velmi vkusně vydařená grafika alba, za kterou mají pánové velký palec nahoru.

Závěrem se hodí říct, že je kapela stále ještě na svém začátku a bude před sebou mít ještě spoustu odboček a rozhodnutí, která bude muset učinit. Pevně věřím, že si vyberou ten správný směr a na své cestě si vytříbí vlastní rukopis a vymezí si vlastní cestu. Každý někde musí začít a rozhodně je plusovým bodem, že kapela se odhodlala i k vydání opravdového hmotného cédéčka.

Marked As An Enemy - Crossroads

7.3

Skladby

7.5/10

Originalita

6.0/10

Produkce

7.0/10

Zpěv

8.0/10

Instrumentální složka

8.0/10

Zápory

  • Originalita

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x