Na konci roku se mi do rukou dostala deska, po které jsem pošilhával, protože už její obal si zaslouží pozornost. Ovšem to hlavní je skryto na debutovém kotouči death metalové kapely Cranial Carnage z Uherského Ostrohu.

Ze všeho nejdřív si pojďme kapelu trochu představit. Na počátku všeho byli bratři Marty (kytara) s Rebusem (vokál), kteří za bicího doprovodu Zbyni fungovali pod názvem Grave in Mind. Sestava si prošla několika změnami, aby se za hlavní zlom označily roky 2014 a 2015. Ustálená sestava, kdy bratry doplnili baskytarista Mára, kytarista Nagard a vládce bicí sestavy Volcano. V té době došlo i ke změně názvu a tak se ocitl název Cranial Carnage na death metalovém světě. Nutno podotknout, že death metal řádně brutální s velkou dávkou old schoolové klasiky. Sami členové jsou fanoušky kapel jako Sinister, Suffocation, Death a na jejich debutu „Abhorrence“ je to jasně slyšet. Od prvního songu nekompromisní palba, jež nehledá nějaké kličky, ale jde přímo po krku. Vokál Rebuse je sonátou zla, které nabírá s každým dalším tónem na síle. Chcete důkaz, tak si dejte „Morbid Oath“ nebo „Sadistic Bloodbath“. U druhé jmenované jsem si doslova chrochtal blahem! Cranial Carnage podávají svou hudbu rafinově. Zanechme teď stranou fičící bicí, protože kytary valí temné riffy, které však nemají potřebu se přes sebe převalovat. Díky vzájemné vstřícnosti si je posluchač zapamatuje snáze, než kdyby kytaristé spustili riffovou rychlopalbu. Díky kvalitnímu zvuku je vše hezky slyšet a to je samozřejmě plus. „Abhorrence“ vzniklo ve studiu Gate of Sorrow v Uherském Ostrohu, takže v domácím prostředí, což dle mého desce prospělo. Překrásný obal vzešel z dílny mistra Deathra Bezruče a vydání obstaral slovenský label Immortal Souls Productions, na jehož stránkách můžete CD zakoupit.

Závěrečné slovo? Cranial Carnage natočili album, které je nejen holdem old schoolovým kapelám, ale především je to dílo, které udělala pětice muzikantů z lásky k death metalu. Máte-li touhu zažít tento poctivý nářez živě, tak se dostavte 19. 1. na Cranial Massacre, kde bude „Abhorrence“ pokřtěno.

Foto:immortalsouls.sk

Cranial Carnage - Abhorrence

0.00
8.2

Skladby

8.0/10

Originalita

7.0/10

Produkce

8.5/10

Zpěv

9.0/10

Instrumentální složka

8.5/10

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Kozel azazel bobky sazel
Kozel azazel bobky sazel
19.1.2018 09:09

obyčejný pruměrný death metal kde tam autor slyší temnotu je mě záhadou asi ty směšné riffy tak z toho si do gatěk nenadělám příště autore trochu soudnosti a odhodit kamarádství stranou to ani pruměrnost neskryje

1
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x